Діти в садочку
Діти в садочку vidido.ua

Майже 100 тисячам аліментникам-боржникам заборонено виїзд за кордон – Мін'юст

Злісних неплатників аліментів в Україні – більш як 600 тисяч. Це означає, що діти понад 600 тисяч родин не отримують грошей

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" міністр юстиції України Павло Петренко.

Очільник Мін'юсту заявив: "Зараз майже 100 тисяч боржників мають заборону на виїзд за кордон, заборону на кермування транспортними засобами – близько 90 тисяч, заборону на користування зброєю та на полювання – понад 80 тисяч. Так само ми ввели суспільно корисні роботи. Це для тих, хто, умовно кажучи, не має нічого офіційного і легальних доходів. І вже, до речі, в Києві вчора вперше Солом’янський суд виніс рішення та направив такого горе-батька на 150 годин суспільно-корисних робіт, а по всій Україні ми склали вже понад 8 тисяч протоколів. Уже там перших декількасот такого роду боржників будуть, я думаю, прибирати вулиці і робити якусь іншу корисну роботу для громад, а гроші від їхньої роботи переводитимуть на рахунок дитини".

Петренко також оприлюднив статистичні дані. За інформацією Мін'юсту, кожне четверте рішення суду в Україні стосується саме стягнення аліментів. А ще, за словами Петренка, дуже багато батьків, не вірячи, що можна стягнути аліменти – не пішли до суду і самостійно утримують дитину, не розраховуючи на безвідповідального батька чи маму, які ухиляються від виконання своїх обов'язків.

Петренко також сказав: "Приблизними підрахунками, три мільйони дітей живуть у неповних сім'ях і мають право або отримають аліменти. Це величезна кількість маленьких українців, які себе не можуть захистити".

Петренко також сказав, що Мін’юст хоче збільшити мінімальний розмір аліментів. Детальніше – у відео:

Як повідомляв 5.UA, в кінці минулого року Мін'юст спільно з групою народних депутатів за дорученням Кабміну напрацювали проект законів законодавчих змін, які вводили нові додаткові санкції проти злісних неплатників аліментів. Цей закон був проголосований, набув чинності 6 лютого, і з 6 лютого ми оприлюднили реєстр – так звану "дошку ганьби" з тих, хто не платить аліментів понад три місяці, та почали застосувати санкції, які стосуються виїзду за кордон, кермування транспорту і застосування зброї.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Любі донечки: Родина фотографів зробила зворушливий проект про роль батька у вихованні дівчаток

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зрада Без'язикова: суд заслухав записи та залишив полковника за ґратами
Наступний матеріал
З другої спроби Ryanair в Україні: чого чекати пасажирам
Loading...

Мін'юст планує збільшення мінімального розміру аліментів

Аліментників-боржників позбавили права вирішувати питання про виїзд дитини за кордон – Мін'юст

Мін'юст: У держбюджет України з російського "Газпрому" вже стягнули понад 100 млн грн

У розшук оголосили вже 6 тис. злісних неплатників аліментів – Мін'юст

З 1 квітня Мін'юст запустить процес стягнення заборгованості щодо зарплати – Петренко

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв’ю з міністром юстиції Павлом Петренком – відео