'Газпром'
'Газпром' talks.su

Мін'юст: У держбюджет України з російського "Газпрому" вже стягнули понад 100 млн грн

  Українські юристи нині роблять усе для того, аби змусити Росію виплатити всі борги до копійки

  Мін'юст України стягнув з російського "Газпрому" 100 мільйонів гривень на користь державного бюджету. Про це повідомив очільник відомства Павло Петренко, передає DW.

  "Можу сказати, що Міністерство юстиції стягує з "Газпрому" ще так само 6 млрд доларів за рішенням українського суду по штрафу на користь бюджету з ініціативи Антимонопольного комітету. Ми вже стягнули частину коштів – усе, що було у "Газпрому" на території України, було описано, арештовано і стягнено до державного бюджету. Це понад 100 млн грн, які вже потрапили до українського бюджету", – повідомив міністр юстиції.

  Він також додав, що домагатиметься виконання рішення суду й в інших країнах, з якими у Києва є відповідні домовленості.

  "Є відповідне доручення прем'єр-міністра Гройсмана, і ми зараз маємо хороші перспективи і хороші напрацювання щодо виконання цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими в України є відповідні договори", – повідомив міністр юстиції.

  Крім того, Петренко прокоментував рішення Стокгольмського арбітражу, який 28 лютого зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. Так, у Мін'юсті кажуть, що нині "Нафтогаз України" вживає відповідних заходів щодо запуску процесу стягнення цих коштів.

  За словами міністра юстиції, його відомство співпрацюватиме з колегами по інших рішеннях для того, аби змусити Росію виплатити всі борги до копійки, які є на сьогодні. Йдеться про 8,5 млрд грн, уточнив Петренко.

  Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  Додамо, що за кожен день несплати боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу "Газпром" винен Україні півмільйона доларів.

  Попередній матеріал
  Командувач Об'єднаних сил розповів, чому отримав гроші з Криму
  Наступний матеріал
  Спалах кору триває: у МОЗ розповіли про поточну ситуацію
  Loading...