Закон України

Рада ухвалила закон про виплати допомоги батькам тяжкохворих дітей

  Допомога на дітей надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

  Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми" (№ 8294). Як повідомляє "УНІАН", за це рішення проголосували 275 народних депутатів.

  Згідно з законом, на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлена інвалідність, надається щомісячно допомога в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

  Законом визначено, що до стажу роботи зараховується догляд за дитиною, якій не встановлено інвалідність і яка хвора на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня.

  Також тим, хто доглядає за дитиною, якій не встановлено інвалідність, а вона отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, надається відпустка. Цей закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав указ про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

  Попередній матеріал
  У Мінсоцполітики порахували, скільки мільйонів українців працюють за кордоном
  Наступний матеріал
  В Чорнобильській зоні встановлять digital-скульптуру в рамках проекту Artefact – як виглядатиме

  День Конституції: цікаві факти та історія становлення

  "Євробляхи": що змінить закон, який готують до голосування у ВР

  В Україні впроваджують нову модель управління оборонно-промисловим комплексом – подробиці

  У нас законами порушують права людини – Лутковська

  Рада ухвалила закон "Про національну безпеку": як це було

  З третьої спроби та під вигуки "свині-кнопкодави": Рада ухвалила закон "Про валюту"