Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Рада ухвалила закон "Про національну безпеку": як це було

За рішення проголосували майже 250 нардепів

У четвер, 21 червня, Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила внесений Президентом закон "Про національну безпеку України". Відповідне рішення підтримали 248 народних обранців.

Як це було – дивіться в сюжеті:

"Це не тільки реформування українського сектора безпеки, це також приведення його у відповідність до стандартів НАТО", − говорив про проект закону раніше спікер ВР Андрій Парубій.

Як відомо, закон визначає основи та принципи національної безпеки та оборони, цілі та основні засади державної політики, що гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз. 

Закон про нацбезпеку, інфографіка
Закон про нацбезпеку, інфографіка5 канал

Серед іншого, в документі уточнюються повноваження Президента України щодо стратегічного керівництва Нацгвардією через Генеральний штаб ЗСУ під час воєнного стану. 

"Із введенням воєнного стану Національна гвардія України приводиться у готовність до виконання завдань за призначенням в умовах дії правового режиму воєнного стану, входить до складу сил оборони. Стратегічне керівництво Національною гвардією України здійснює Президент України через Генеральний штаб Збройних сил України, про що зазначається в указі Президента України про введення воєнного стану, який затверджується Верховною Радою", − йдеться в тексті закону.

Крім того, закон встановлює, що міністра оборони та його заступників призначатимуть з-поміж цивільних осіб. Передбачено і розмежування посад начальника Генштабу та головнокомандувача Збройних сил України. 

Закон про нацбезпеку, інфографіка
Закон про нацбезпеку, інфографіка5 канал

Зокрема, головнокомандувач ЗСУ призначається на посаду та звільняється Президентом України за поданням міністра оборони, якому і підпорядковується. 

При цьому начальник Генштабу підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ. Його повноваження, основні завдання та порядок функціонування Генштабу визначаються в положенні, яке затверджує Президент України. 

Закон про нацбезпеку, інфографіка
Закон про нацбезпеку, інфографіка5 канал

Як уже згадувалося, закон про нацбезпеку започатковує реформу силових відомств відповідно до стандартів НАТО. 

Окремо прописана зміна статусу Служби безпеки України – тепер вона є спеціальним органом з правоохоронними функціями, що забезпечує державну безпеку, здійснюючи це з неухильним дотриманням прав і свобод людини і громадянина.

Основними завданнями СБУ визначено:

  • протидію розвідувально-підривній діяльності проти України;
  • боротьбу з тероризмом;
  • контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного і науково-технічного потенціалу, кібербезпеки, економічної та інформаційної безпеки держави, об’єктів критичної інфраструктури;
  • охорону державної таємниці;
  • тощо.
Закон про нацбезпеку, інфографіка
Закон про нацбезпеку, інфографіка5 канал

 

Попередній матеріал
Список Луценка: кого з нардепів генпрокурор хоче позбавити недоторканності
Наступний матеріал
Ворог минулої доби зосередився на Маріупольському напрямку: одного бійця ЗСУ поранено
Loading...