joinfo.ua/

Законопроект простий: як планують "карати" українських артистів за гастролі в Росії

  Найперше – пропонують внести зміни до Бюджетного і Податкового кодексів

  Українські зірки дедалі менше гастролюють у Росії. Причина – наміри влади ухвалити закони, які встановлять окремі правила для тих, хто дає концерти на території держави-агресора.

  Про нові закони та перспективи їхнього ухвалення в інтерв'ю "Апострофу" розповів віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко.

  За його словами, законопроект про гастролі українських зірок у Росії зареєстрований на початку березня в парламенті, але насправді їх три.

  "Базовий – зміни до Бюджетного і Податкового кодексів, його внесли депутати від практично всіх демократичних фракцій, не лише двох фракцій коаліції, але і фракцій, що входили у попередню коаліцію, а також позафракційні депутати. І навколо нього ще як ідеї були дебати, ще тоді, коли ми його презентували в лютому, бо це ж резонансне питання. Врегулювати жорстким шляхом у нас всі закликають, але коли доходить до справи, то починаються дискусії", – зазначив Кириленко.

  Як пояснив віце-прем'єр, законопроект простий – він встановлює, що ті, хто гастролює на території держави-агресора, повідомляють Службі безпеки України про участь у всіх видовищних заходах, які планують у Російській Федерації.

  Потім СБУ звертається до органу, що веде спеціальний реєстр осіб, які гастролюють на території держави-агресора. На підставі цього реєстру потім телебачення титрує виступ або відеокліп такого виконавця написом, що цей артист гастролює на території держави-агресора. На радіо це відбувається шляхом голосового повідомлення з боку диктора, також все це титрується в рекламних оголошеннях й афішах концертів, які проходять за участю цього виконавця в Україні.

  "Плюс я запропонував ввести гастрольний збір 20%, який стягуватиметься з кожного заходу, в якому беруть участь виконавець або виконавці, занесені до реєстру осіб, які гастролюють на території держави-агресора. І цільовим чином ці кошти повинні йти на підтримку обороноздатності і національної безпеки України. У зв'язку з цим вносяться зміни до Податкового і Бюджетного кодексів", – додав Кириленко. Він наголосив, що законопроект зареєстрований, він, безумовно, буде розглядатися. Але є і ті, хто проти нього.

  "Проти в основному телеканали, в ротації яких є відео з участю деяких виконавців, що найчастіше в останні роки відвідували державу-агресора. Цей опір, щоправда, неофіційний – прихований або напівприхований – але це не стане перешкодою для розгляду законопроекту. А вже депутати будуть визначатися щодо його підтримки", - упевнений віце-прем'єр-міністр.

  Попередній матеріал
  Проти кримських татар: СБУ запобігла провокації РФ
  Наступний матеріал
  В "Антонові" розповіли, чому лінійка Ан-158 простоює в цехах роками
  Loading...

  Польща проти "перезавантаження" відносин з Росією – Дуда

  Росія має негайно припинити підтримку НЗФ в Україні, Грузії, Молдові – резолюція Конгресу

  "Не дай Боже, розв'яжуть війну": Лукашенко про загрозу входження Білорусі до складу іншої держави

  Клімкін розповів, як відновити контроль в Азовському морі

  Турчинов: Путін використовує агресію в Україні як "таран проти Європи", провокуючи розкол у країнах ЄС

  "Небезпека велика": Литва повинна бути готова до вторгнення РФ – Грібаускайте