Санкції проти Росії
Санкції проти Росії dt.ua

Нацрада пропонує запровадити кримінальну відповідальність за гастролі в Росії – подробиці

До Нацради надходять звернення про виступи українських артистів, які активно гастролюють у РФ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення пропонує запровадити штрафи або кримінальну відповідальність для українських артистів, які гастролюють на території держави-агресора. Про це голова Національної ради телебаченні та радіомовлення Юрій Артеменко сказав в ефірі "5 каналу".

За його словами, законодавці могли би розглянути й застосувати світову практику щодо впливу на вітчизняних виконавців, котрі ведуть концертну діяльність у країні, яку визнали агресором. Артеменко сказав, що це можуть бути штрафні санкції або кримінальна відповідальність. А телерадіоорганізації могли би бути зобов'язані обмежити участь таких артистів чи діячів культури в ефірі, можливо, на певний період, "у такому разі національний регулятор отримає реальні важелі впливу на мовників".

Голова Нацради також зазначив, що до Нацради надходять звернення – і поштою, і через соціальні мережі та ЗМІ, – що стосуються виступів українських артистів, які активно гастролюють у РФ. У цій ситуації регулятор не має жодних важелів впливу на телерадіоорганізації, бо закон взагалі про це нічого не каже. В цьому разі будь-яка дія Нацради на обмеження буде оскаржена в суді, і шанси відстояти позицію, яка може бути зрозуміла з погляду етичних стандартів, але немає юридичного підґрунтя, рівнозначні нулю. Він підсумував: "Тому ця ситуація може бути вирішена лише в законодавчому полі". 

Із повним текстом документа можна ознайомитися на сайті Нацради

Попередній матеріал
Нацрада має намір заборонити політикам вести програми на ТБ
Наступний матеріал
Стало відомо, коли Молдова планує видати скандального суддю Чауса
Loading...