Валерія Лутковська
Валерія Лутковська 5 канал

У нас законами порушують права людини – Лутковська

Омбудсмен може підготувати "дороговказ" – доповідь, в якій говоритиме про проблеми з правами людини в Україні та шляхи їх подолання. Однак Рада за останні 5 років так і не зацікавилася цим дороговказом

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" уповноважений Верховної Ради України з прав людини (2012-2018), програмний директор Українського інституту з прав людини Валерія Лутковська розповіла про певні законодавчі прогалини, що порушують права людини.

"Є певні речі (в галузі захисту прав людини), які тільки законами і можна виправити. І є велика кількість речей, які законами в нас порушуються. В нас законами порушують права людини", – зазначила Лутковська.

"Останній приклад, який у мене на слуху. Я вважаю, що там є порушення. Це 26 ст. Закону України "Про національну поліцію", з приводу якої, оскільки немає законодавчої ініціативи, але в уповноваженої є можливість звертатися до Конституційного Суду України, я звернулася до КСУ. Сьогодні мав бути розгляд цього подання, але оскільки Людмила Денісова відкликала це подання, КСУ зробив перерву для того, щоб заслухати її аргументи, у зв’язку з чим подання відкликано", – повідомила колишній омбудсмен.

Довідково: ст.26 ЗУ "Про національну поліцію" говорить про формування інформаційних ресурсів правоохоронцями.

Також Лутковська розповіла про небажання нардепів розглядати питання в галузі прав людини.

"Доповідь про дотримання прав людини, яку готує уповноважений, не була розглянута в парламенті з 2013 року. Я її підготувала, але її жодного разу не розглядали. Хоча в принципі ця доповідь – це певний дороговказ, що потрібно змінити в ситуації з правами людини для того, щоб вона покращилася в абсолютно різних сферах. На жаль, її мало хто читав. Я знаю буквально 10 депутатів, які її справді читали і дякували потім за те, що там прописані певні речі, які потім стали підставою для законодавчої ініціативи", – зазначила вона. 

Попередній матеріал
Лірик, зафрахтований у політику: Україна попрощалася з Іваном Драчем
Наступний матеріал
Майбутні слідчі: Академія МВС випустила майже 700 молодих офіцерів
Loading...