Указ Президента
Указ Президента прес-служба Президента України

Порошенко посилив захист сиріт та дітей без батьківського піклування

  Президент видав відповідний документ з метою забезпечення дотримання прав і законних інтересів

  Президент України Петро Порошенко підписав указ про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Президент видав відповідний документ з метою забезпечення дотримання прав і законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, посилення захисту їх особистих і майнових прав.

  "Президент визначив необхідність введення грошової компенсації дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа за належні їм для отримання жилі приміщення і відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату такої компенсації", - йдеться в повідомленні.

  Крім того, з метою забезпечення житлом цієї категорії дітей, уряду доручено передбачати щороку в держбюджеті України витрати для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла.

  Також Кабмін має опрацювати питання щодо розробки типових проектів і вимог для будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, дитячих будинків сімейного типу, в тому числі з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. Уряду також доручено вирішити в установленому порядку питання щодо підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях громадян.

  "Обласним і Київській міській державним адміністраціям, зокрема, доручено вживати заходів щодо своєчасного виявлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надання їм відповідного статусу, забезпечення сімейних форм виховання, створення з цією метою патронатних сімей і поширення практики наставництва", - йдеться в указі.

  З метою підвищення професійного рівня співробітників служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Порошенко визначив необхідність впровадження програм підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та сертифікації діяльності, а також вказав на необхідність дотримання вимог законодавства про штатну чисельність і недопущення ліквідації таких служб і центрів.

  Попередній матеріал
  Уночі в Одесі невідомий вистрілив з гранатомета у кафе
  Наступний матеріал
  $500 тисяч хабара для детектива НАБУ: розшукуваний депутат-підозрюваний відреагував у мережі
  Loading...

  Цього року буде дан старт створенню Антикорупційного суду – Порошенко

  Президент: Велике спасибі, Україно, що ми єдині, ми вміємо боротися і перемагати

  "Ми всі разом – українці": Порошенко привітав із Різдвом західного обряду

  Виступ Президента з нагоди сторіччя дипломатичної служби України – відео

  "Допускав і допускає політичні помилки": Цеголко опублікував лист Саакашвілі до Порошенка

  Порошенко анонсував внесення на розгляд ВР законопроекту про Антикорупційний суд наступного тижня