court.gov.ua

Ірина Луценко щодо правок в закон про Антикорупційний суд: "Депутати вже внесли цю пропозицію"

Депутатська фракція не бачить причини не підтримати зміни до закону про Антикорупційний суд

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко. 

Сьогодні у ЗМІ з'явилася інформація про те, що треба внести поправки до закону про Антикорупційний суд в царині того, що і антикорупційна апеляція має відбуватися в межах Антикорупційного спеціалізованого суду, а не в інших судах і що це не позиція Держдепу, а позиція саме МВФ. На запитання ведучого, чи це означає, що народним депутатам потрібно повернутися до цього закону, чи буде Президент чи фракція "БПП" ініціювати внесення цих поправок, Луценко сказала: "Є уже внесені народними депутатами з інших фракцій такі поправки".

Політик пояснила: "Чітко зазначаю, що початково в президентському законопроекті, який вносився в парламенти, була така норма, що апеляція до справ буде розглядатися в Антикорупційному суді, що буде антикорупційна апеляція, скажімо так. Але, як не дивно, Венеційка комісія проявила принциповість і сказала, що як всі ці справи, які розглядалися в судах звичайних повинні і в апеляції переходити в звичайні суди. Бо в рівних умовах мають знаходитися як захисники, так і НАБУ, якщо воно буде ініціювати. Це була позиція Венеційської комісії, яка опирається на європейську норму. Депутати підтримали те, що пропонувала Венеційська комісія, показуючи, що ми відкриті для діалогу і не відстоюємо тільки позицію Президента. Хоча тепер виявляється, що вона правильна – позиція Президента".

Луценко додала: "Але депутати внесли цю пропозицію і депутатська фракція не бачить причини не підтримати її. Звичайно воно має вноситися в порядок денний. Якщо депутати проголосують за внесення його у порядок денний, цей закон одразу може перейти до першого читання. Не бачу причин, чому не розглянути і цей законопроект".

Дивіться також фотогалерею за темою:

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
У Львові провели марш проти расизму: деякі учасники йшли з прикритим обличчям
Наступний матеріал
Втрати на сході: під час обстрілу ворогом Богданівки загинули троє українських військових – штаб ООС

Комітет ВР схвалив два законопроекти, необхідні для створення Антикорсуду: в чому суть

"Хтось пішов попісяти": депутат про ключову проблему Верховної Ради

Глава МВФ закликала невідкладно ухвалити закон про створення Антикорсуду

Невідкладний: Порошенко вніс до Ради законопроект про створення Антикорсуду

Закон про Антикорупційний суд: у комітеті ВР роз'яснили правку про апеляцію

Чи матиме успіх закон про Антикорупційний суд – думки депутатів та експертів