"Діти, кинуті напризволяще": як Мін'юст змушує боржників сплачувати аліменти

За статистикою Міністерства юстиції, по всій Україні майже 200 тисяч боржників, які не виплачують аліментів дітям понад три місяці, приховують свої прибутки та ухиляються від будь-якої відповідальності

Про які заборговані кошти йдеться – дізнавалася кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко.

Наталя – колишня дружина депутата Бориспільської райради Євгена Боженка. Відсудила аліменти ще 2016-го року. Втім, уже понад рік, за словами дружини, її колишній чоловік не сплачує грошей.

Наталя стверджує: чоловік має офіційну зарплату в 4 тисячі гривень. Водночас, за минулий рік задекларував 1,6 мільйона гривень доходу. Жінка певна: Боженко свої прибутки приховує і не хоче забезпечувати дітей.

"Він може дозволити собі дуже багато, при цьому дітям платить мінімум. Ось у січні він сплатив 892 грн аліментів. Було зроблено новий розрахунок і йому нарахували суму боргу – 568 тисяч. На жаль, боржник не визнав цього боргу і подав до суду", – каже пані Наталя.

За останнім розпорядженням Мін'юсту, якщо боржник аліментів не має коштів, або ж приховує свої прибутки – на його рухоме та нерухоме майно можуть накласти арешт. Зокрема, за рішенням суду в столиці вже понад півтисячі боржників виконують суспільно-корисні роботи.

Кажуть: не мають грошей – допомагатимуть фізично, а третину заробленого віддаватимуть дітям. Колишній чоловік Наталі повідомив "5 каналу", що оскаржує рішення суду.

"Згідно з рішенням суду, третину від усіх доходів (маю сплатити). Я подав усі квитанції про сплату аліментів, тобто на цей період, який оскаржувався – це 21 тисяча гривень. За цією справою наразі є 8 судових справ. Усі це оскаржують. За результатом оскарження будуть щонайменше дві кримінальні справи", – каже депутат Бориспільської районної ради Євген Боженко.

Міністр юстиції Павло Петренко запевняє: якщо боржники не сплачуватимуть коштів, їх стягнуть автоматично на користь дітей.

"Ми фіксуємо, що десятки тисяч боржників, фактично через те, що не платять боргів своїм дітям, уникають реальної відповідальності. Друга новація – це введення кримінальної відповідальності для тих батьків, що ухиляються від сплати аліментів", – прокоментував Петренко.

Прес-конференцію Міністерства юстиції відвідали батьки, які вже отримали аліменти від колишніх. Певні: нові закони діють, адже кошти отримують.

"Наші діти були незахищені, і все це було напризволяще покинуте. І дуже несподівано була пророблена така робота і виплачені кошти", – каже мати неповнолітньої дитини Алла Новаторська.

Від початку дії нового розпорядження Мін'юсту мінімальний розмір виплати аліментів збільшать до прожиткового мінімуму. Також проводитимуть роз'яснювальні бесіди з боржниками та запровадять новий механізм пошуку неплатників.

Валерія Павленко, Антон Андрущенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Показали найгірше": Кличко проінспектував готовність локацій Києва до Ліги чемпіонів
Наступний матеріал
В армійських корпусах бойовиків різні посади займають приблизно 750 кадрових російських офіцерів – ГУР