В Україні активізувалися змії. Після зими вони повилазили зі своїх сховищ. Тепер на відпочинку треба пильнувати навколо себе, адже вони маленькі й непомітні.
Минулого літа Ігоря вкусила змія. Розповідає – не одразу зрозумів, що сталося. Але вже за деякий час рука затерпла, почало морозити. Чоловік вирішив діяти самотужки – відсмоктав отруту і припік місце укусу. Дізнався про такий метод з інтернету. Відтак не міг рухати рукою ще декілька днів.
"Вкусила за палець. Спочатку просто як невеличкий укус. Потім уже відчув якийсь холод. Припалив, бо більшість отрути розчиняється під впливом температури, але, мабуть, не подіяло", – згадує киянин.
За словами фахівців, змії найактивніші – саме у травні. Проте у звичайному лісі натрапити на змію складно, а от ближче до води або в степу – можливо. Побачити змій можна в будь-якому регіоні України. Фахівці запевняють – боятися їх не треба. Адже отруйні – лише гадюки, та їх легко упізнати. Все життя вони ростуть не в довжину, а вшир.
"Ви бачите веретеноподібну голову, яка майже непомітно переходить у шию. От у гадюки такого немає", – знайомить із "подругою" провідний біолог Київського зоопарку Оксана Мороз.
Першими змії майже ніколи не атакують людей. Хіба що відчують раптову небезпеку – наприклад, якщо людина не помітить змії та наступить на неї. Самі ж ці тварини не агресивні. Біологи київського зоопарку попереджають: щоби не натрапити на змію – перевірте територію.
"Ви берете якийсь предмет і стукаєте, обшарюєте всю територію, де ви маєте відпочивати. Можна колом, можна хаотично або секторами", – пояснює Оксана Мороз.
У київському лісництві кажуть – змії, на яких можна натрапити у столиці або ж в області, можуть залишити лише подряпину. Але й та може виявитися небезпечною, адже плазуни переносять інфекції. Фахівці наголошують: якщо вас вкусила змія, запам'ятайте, якою вона була на вигляд, або ж зробіть фотографію. І якнайшвидше рушайте до медиків на лікування.
Валерія Павленко, Василь Дмітрієв, "5 канал"
Нежданна гостя: на городі під Києвом поселилась ігуана