Коні-терапевти

Коні-терапевти: у Межигір'ї за допомогою скакунів лікують АТОвців

На тренуваннях у конюшні бійці з посттравматичним синдромом відволікаються від спогадів про війну

У Межигір'ї за допомогою скакунів лікують військовослужбовців та волонтерів, які пережили воєнні дії на сході країни. Іпотерапія – це лікування, засноване на взаємодії людини зі спеціально навченим конем. Фахівці стверджують, що дієвість такого методу довели ще у середньовіччі. Нині на реабілітаційній фермі у Межигір'ї вісім коней, з якими працює близько 20 пацієнтів. Про вплив такої методики дізнавалася Наталка Юрчук.

Коні-терапевти

День у конюшні починається зі знайомства. "Це у нам Малиш, ми його називаємо царем, він головний поні на конюшні. А це Бусічка – їй 4 роки. Вона і скоро у нас очікується поповнення", – розповідає власник кінного клубу "La petite Ecurie" Наталія Тертиця.

Коні-терапевти

У кінному клубі – вісім дружніх парнокопитних "терапевтів". Коней доправили сюди з різних куточків України після втечі Віктора Януковича. Мрія та Злата – скакуни естонської породи. Як пояснює Наталія: "У кожного коня – свій характер. Це Мрія, вона молода, їй 5 років і вона така ще грайлива, знаєте, як тинейджери. Вона слухняна, але все їй цікаво.

Коні-терапевти

Знайомство з кіньми відбувається на емоційному рівні, розповідає Наталія. Свого улюбленця чоловіки обирають за характером та пригощають бубликами. На тренуваннях АТОвці з посттравматичним синдромом відволікаються від спогадів про війну. Психологічне одужання бійців відбувається на очах.

Коні-терапевти

"У нас декілька бійців, які досить активно брали участь у реабілітації. Говорять, раніше ледве за 4 години засипали і погано спали. Зараз, після коней, кажуть "тільки сяду на стільчик – уже сплю". Вони знімають кошмари, втому, напругу", – запевняє власниця тварин.

Коні-терапевти

Спочатку коня треба вичистити спеціальною щіткою, потім причесати хвіст та гриву. Контакт між людиною та твариною налагоджується швидко. Після наведення краси на коня одягають сідло та відправляють на поле – тренуватися.

Коні-терапевти

Їзда верхи дає навантаження на усі групи м'язів. А ще спілкування з кіньми – це виключно позитивні емоції. Тварини знімає стрес, агресію та почуття страху. Їдучи на коні – робимо спеціальні вправи, які розслабляють спину та допомагають правильно триматися у сідлі.

Коні-терапевти

У подальших планах – створення реабілітаційного центру для бійців АТО з посттравматичним синдромом. У закладі військовослужбовці зможуть жити та щодня спілкуватися із тваринами-лікарями.

Наталка Юрчук, Василь Дендін, 5 канал

Дикі та кумедні: як виглядають смішні фото тварин конкурсу Comedy Wildlife Photography

Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/

Попередній матеріал
Мирна та нечисленна ностальгія: як в Україні пройшли першотравневі мітинги
Наступний матеріал
Трішки Японії посеред Києва: чим особливий парк Кіото та його сакури

Конференція "VETS: світові практики інтеграції ветеранів до мирного життя" – трансляція

Відпочити від війни: курорти Словаччини прийняли 25 поранених ветеранів АТО

"На вулиці не виживе": в Києві розшукують хворого на онкологію песика

"Заважала музика": підозрюваному у вбивстві АТОвця продовжили арешт

"У малечі – шалений апетит": у Китаї в зоопарку нородилося одразу п'ятеро тигренят – ФОТО

Під Києвом поліція викрила нарколабораторію – що знайшли