Мирна та нечисленна ностальгія: як в Україні пройшли першотравневі мітинги

Цьогоріч виокремилися Суми – там нач есть 1-го травня містом проїхала кілометрова вело-колона

Першотравневі мітинги в Україні. Цього року вони не численні та відбуваються спокійно. Переважна більшість серед тих, хто вийшов на вулиці – пенсіонери. Учасники мітингів ішли з квітами і прапорами. Докладніше у дайджесті.

Київ

Сотні людей зібралися на марш та мирний мітинг з нагоди Дня праці у столиці України. Першотравневу демонстрацію влаштували профспілки і політичні сили лівого спрямування. Під звуки барабанів вони пройшлися Хрещатиком до Європейської площі, де і влаштували мітинг.

У руках учасники акції тримали плакати з гаслами: "За права людей праці" та "Підвищення соціальних гарантій". Охороняли та стежили за громадським порядком у центрі Києва нацгвардійці, патрульні та поліція діалогу.

/
/
/

Кривий Ріг

У супроводі правоохоронців, з плакатами та гаслами на першотравневий мітинг вийшли близько півтисячі учасників у Кривому Розі. Переважна більшість мітингарів – працівники місцевих металургійних заводів. Вони вимагали підвищення зарплати та поліпшення умов праці.

"Сьогодні зібралися люди, яким небайдуже їхня доля, їхня зарплата. Це – люди, які відійшли від святкування совкового свята "Мир! Труд! Май!". Це – люди, які кажуть, що треба зберігати їхні трудові права", – пояснює учасник ходи Юрій Нойовий.

/
/
/

Житомир

Правоохоронці забезпечували порядок і на першотравневому мітингу в Житомирі. Силовики організували кордон між пенсіонерами, які ностальгують за радянським минулим, та представниками патріотичних організацій. Сутичок не було. Опоненти лише намагалися перекричати одне одного. Сил вистачило менш ніж на годину.

/
/
/

Запоріжжя

Нетривалим був першотравневий мітинг і у Запоріжжі. Там, біля недекомунізованого пам'ятника на честь Жовтневого перевороту зібралися близько сотні учасників. Більшість – пенсіонери. Мітингарі проявили кмітливість. Щоб не порушувати закон про декомунізацію, на мітинг взяли червоні прапори без символіки й вбралися у червоні сукні та сорочки. Учасники покладали квіти до пам'ятника, декламували вірші і за півгодини розійшлися

/
/
/

Суми

А от у Сумах 1 травня відзначили іншим чином – близько півтисячі велосипедистів проїхалися кілометровою колоною містом. Власники двоколісних зізнаються, чекали його з нетерпінням, адже весна цього року була холодною та затяжною, і дуже вже хотілося нарешті сісти на велосипеди.

/
/
/

Наталка Полтавець, Олександр Фефілатьєв, Оксана Трокоз, "5 канал"

Справа 2 травня: в Одесі зчинилась масова бійка в Одесі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Нафтогаз" підняв ціни на газ для промисловості
Наступний матеріал
Коні-терапевти: у Межигір'ї за допомогою скакунів лікують АТОвців