5 канал

Мирна та нечисленна ностальгія: як в Україні пройшли першотравневі мітинги

Цьогоріч виокремилися Суми – там нач есть 1-го травня містом проїхала кілометрова вело-колона

Першотравневі мітинги в Україні. Цього року вони не численні та відбуваються спокійно. Переважна більшість серед тих, хто вийшов на вулиці – пенсіонери. Учасники мітингів ішли з квітами і прапорами. Докладніше у дайджесті.

Київ

Сотні людей зібралися на марш та мирний мітинг з нагоди Дня праці у столиці України. Першотравневу демонстрацію влаштували профспілки і політичні сили лівого спрямування. Під звуки барабанів вони пройшлися Хрещатиком до Європейської площі, де і влаштували мітинг.

У руках учасники акції тримали плакати з гаслами: "За права людей праці" та "Підвищення соціальних гарантій". Охороняли та стежили за громадським порядком у центрі Києва нацгвардійці, патрульні та поліція діалогу.

Кривий Ріг

У супроводі правоохоронців, з плакатами та гаслами на першотравневий мітинг вийшли близько півтисячі учасників у Кривому Розі. Переважна більшість мітингарів – працівники місцевих металургійних заводів. Вони вимагали підвищення зарплати та поліпшення умов праці.

"Сьогодні зібралися люди, яким небайдуже їхня доля, їхня зарплата. Це – люди, які відійшли від святкування совкового свята "Мир! Труд! Май!". Це – люди, які кажуть, що треба зберігати їхні трудові права", – пояснює учасник ходи Юрій Нойовий.

Житомир

Правоохоронці забезпечували порядок і на першотравневому мітингу в Житомирі. Силовики організували кордон між пенсіонерами, які ностальгують за радянським минулим, та представниками патріотичних організацій. Сутичок не було. Опоненти лише намагалися перекричати одне одного. Сил вистачило менш ніж на годину.

Запоріжжя

Нетривалим був першотравневий мітинг і у Запоріжжі. Там, біля недекомунізованого пам'ятника на честь Жовтневого перевороту зібралися близько сотні учасників. Більшість – пенсіонери. Мітингарі проявили кмітливість. Щоб не порушувати закон про декомунізацію, на мітинг взяли червоні прапори без символіки й вбралися у червоні сукні та сорочки. Учасники покладали квіти до пам'ятника, декламували вірші і за півгодини розійшлися

Суми

А от у Сумах 1 травня відзначили іншим чином – близько півтисячі велосипедистів проїхалися кілометровою колоною містом. Власники двоколісних зізнаються, чекали його з нетерпінням, адже весна цього року була холодною та затяжною, і дуже вже хотілося нарешті сісти на велосипеди.

Наталка Полтавець, Олександр Фефілатьєв, Оксана Трокоз, "5 канал"

Справа 2 травня: в Одесі зчинилась масова бійка в Одесі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Нафтогаз" підняв ціни на газ для промисловості
Наступний матеріал
Коні-терапевти: у Межигір'ї за допомогою скакунів лікують АТОвців