Depositphotos

"Можуть просидіти у пастці 5 місяців": як український дайвер допомагав шукати дітей у таїландській печері

У тайців немає військових, які вміють занурюватися у підводні печери, тому декілька спеціалістів вирушили їм на допомогу

Український дайвер, який брав участь у пошуку дітей, що застрягли в таїландській печері, розповів подробиці рятувальної операції.

"5 каналу" вдалося зв'язатися з дайвером-українцем. Всеволод розповів, що дізнався про інцидент через соціальну мережу, там йому і повідомили, що потрібна допомога.

За його словами, в тайців немає військових, які вміють занурюватися у підводні печери, тому декілька спеціалістів вирушили їм на допомогу. Дайвери допомогли морським котикам дістатися до дітей і свою місію нині виконали.

На зміну їм приїде інша група, однак українець висловив побоювання, що їх можуть не впустити, адже військові хвилюються, щоб не було нещасних випадків.

"Ми допомагали котикам. Готували їх, і,  скажімо так, готували їм шляхи, щоб вони могли дістатися до дітей. Наразі дітей тільки знайшли, для того, щоб їх звідти витягти, потрібно подолати масу складнощів. Тобто це дуже довга печера, це комбінований рельєф. Десь потрібно проходити затоплені сифони, десь рухатися, провалюючись по щиколотку, де - по коліно в бруд, в воді - десь по горло, десь по шию. Знову перепірнати затоплені частини, потім дертися на дуже слизьку гору. Все це зі спорядженням, яке важить від 30 до 50 кг. Потім знову спускатися вниз, перепірнати ще сифон. Найскладніша частина тут – 3 км. Ти рухаєшся по різному рельєфу, після останньої сухої кімнати треба ще проплисти 2 км проти течії з підводного тунелю. І тільки там уже знаходяться діти", – розповів Всеволод Коробов.

Також він повідомив, що через декілька днів розпочнеться сезон дощів, і якщо дітей не витягнуть за два дні, то вони можуть просидіти у пастці до 5 місяців.

Діти зникли 23 червня в провінції Тайланду Чіанг Рай після того, як печера, куди вони пішли на екскурсію, була частково затоплена зливою.

Попередній матеріал
На Подолі горить історична будівля
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Loading...

"Не ображайтеся": Державіаслужба перевірить літаки, які здійснюють нерегулярні перевезення

Туристичний колапс: з Тунісу вилетіли останні літаки з українськими подорожувальниками

Бельгійський вундеркінд закінчив школу у вісім років

Арешт на два роки: в Україні посилили покарання для неплатників аліментів

Популярна українська співачка потішила світлинами з Балі – ФОТО

Рада ухвалила закон про виплати допомоги батькам тяжкохворих дітей