Фото naftogaz.com

Коболєв пропонує створити в Україні єдину базу споживачів газу: як це має працювати

Якби систему запустили працювати з 1 грудня, то всі клієнти, яких у базі немає, просто не змогли б отримати газ, їх би відключили, сказав очільник "Нафтогазу"

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв пропонує створити єдину базу споживачів природного газу з доступом до неї всіх учасників ринку. Про це він сказав в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір".

"Є єдиний варіант, який вважаю правильним: генерування кодів споживачів має здійснювати держкомпанія "Укртрансгаз", в якої має бути єдина база. База даних має бути доступною всім учасникам ринку, вона має бути відкритою. Тоді невеликі споживачі зможуть вільно переходити від одного постачальника до іншого",  – сказав він.

За його словами, створенню такої бази на сьогодні противляться облгази. "Це невигідно монополістам-облгазам, які наразі тримають цих споживачів, не розкривають нікому їхніх реальних кодів, шантажуючи їх відключенням, якщо вони спробують перейти до іншого постачальника", – зазначив Коболєв.

Він також наголосив, що для компанії питання отримання доступу до кінцевого споживача є одним із стратегічних на 2019 рік, а відсутність повного та коректного переліку споживачів затягує терміни запуску ринку добового балансування газу, востаннє перенесеного з 1 грудня 2018 року на 1 березня 2019 року.

"Без його перевірки і без того, що цей перелік буде завантажено до центральної бази "Укртрансгазу", ми не можемо гарантувати, що в усіх споживачів буде газ. Облгази не подали до цієї бази всіх споживачів", – сказав голова компанії.

"Наприклад, майже сотні клієнтів "Нафтогазу", а це – теплова генерація, в цій базі не було. Якби систему запустили працювати з 1 грудня, то всі клієнти, яких у базі немає, просто не змогли б отримати газ, їх би відключили", – пояснив він.

Попередній матеріал
"Звільнення українських заручників без подальшого зволікання": Євросоюз вимагає дій від РФ
Наступний матеріал
Ворог накрив вогнем дорогу до насосної станції – троє працівників "Води Донбасу" поранені
Loading...

Коболєв пояснив, чи законно збільшують на 1,5% ціну у платіжках на газ

Вибух у Магнітогорську: в МЗС прокоментували інформацію про зниклу українку

Облгази незаконно нараховують споживачам додаткові обсяги газу – "Нафтогаз"

У центрі Лондона відбулася акція проти агресії РФ

"Це специфіка їхнього народу": українець, якому загрожувала страта в Ірані, повернувся на батьківщину – включення

"Нафтогаз" vs "Газпром": скільки реально вдалося повернути грошей в Україну за рахунок позову у Стокгольмський суд