Грудне вигодовування

Чи треба жінкам на грудному вигодовуванні обмежувати себе у харчуванні – поради

lansinoh.ua

Розвінчуємо найпоширеніші міфи

Існує чимало думок щодо того, чи потрібно жінкам на грудному вигодовуванні дотримуватися відповідної дієти. Ще й досі фахівці сперечаються щодо цього питання, але більшість дійшла єдиної думки. Саме нею з вами ділиться "Дивогляд".

Перш за все, науковці відмітили, що харчування молодої мами у період лактації повинно бути різноманітним і збалансованим. Раціон жінки на 80% має складатися з корисних продуктів, решта 20% дозволяється виділити на шкідливі ласощі (тістечка, цукерки, печиво тощо).

Такий принцип 80 на 20 рекомендовано використовувати всім людям, хто хоче зберегти своє здоров'я і молодість. З цього можна зрозуміти, що дотримуватися дієти у період грудного вигодовування не потрібно, особливо, якщо йдеться про суворі заборони. Пам'ятайте, що ви відповідаєте не лише за те, що споживаєте самі, але й за те, що потрапляє в організм вашої дитини через грудне молоко.

Також популярним є міф про те, що жінки вважають за потрібне їсти "за двох", щоб наситити і себе, і немовля. Така думка є хибною, адже для мами на природному вигодовуванні кількість калорій має перевищувати норму лише на 300-400 ккал на добу.

Варто бути обережними з продуктами, що можуть містити в собі алергени. Додавайте їх у свій раціон поступово: щоранку у невеликій кількості. Це потрібно для того, щоб  простежити за реакцією організму дитини на нього. Якщо після цього у малюка спостерігається погіршення самопочуття – виключіть цей продукт з раціону. Якщо навпаки – поступово додавайте трошки більше цього продукту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як грудне вигодовування впливає на роботу мозку дитини.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ