Дівчина в офісі

Учені назвали напій, який спричиняє передчасне старіння

Shutterstock

Щоденне вживання цього напою може коштувати вам 4 з половиною роки життя

Учені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско виявили, що один вид напоїв може призводити до передчасного старіння організму людини. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на Eat This, Not That.

У дослідженні, яке було опубліковано у American Journal of Public Health, взяли 5309 громадян США віком від 20 до 65 років, які не мали проблем із серцево-судинною системою.

Виявилося, що у людей, які частіше вживали солодкі газовані напої, було швидшим старіння тканин на клітинному рівні і більш короткі теломери - ділянки ДНК на кінцях хромосом у лейкоцитах, які пов'язані з підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань та скороченням тривалості життя.

Вчені довели, що якщо щодня вживати 0,5 літри солодкого газованого напою, то тривалість життя може скоротитися на 4,6 року.

За словами однієї із авторів дослідження доктора Елісси Епель, регулярне вживання газованих напоїв з цукром здатне вплинути на розвиток хвороби не тільки через напруження метаболічного контролю цукру в організмі, а й через прискорене клітинне старіння тканин.

Окрім того, на передчасне старіння впливає також зміна бактерій, що живуть у ШКТ, здуття і оксидативний стрес – все це викликає солодка газованка.

Нагадаємо, нещодавно вчені розвінчали міф щодо дієтичних газованих напоїв зі зниженим рівнем цукру.

Читайте також: 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ