Годинник

Перехід на зимовий час: як налаштувати себе на новий режим без шкоди для здоров'я

Shutterstock

У ніч з 30 на 31 жовтня о четвертій годині ранку українці переводять стрілки годинника на одну годину назад.

Як перелаштувати свій організм на "зимовий" час і не нашкодити своєму здоров'ю розповідає "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

З переведенням стрілок годинника ми повинні налаштуватися на те, що відтепер день стане коротшим, а ніч довшою. Такі зміни дійсно можуть вплинути на стан здоров'я людини. 

Читайте також: Перехід на зимовий час: коли це станеться та як підготуватися.

У МОЗ розповідають, що брак сонячного світла також зіграє свою роль. Зокрема, може викликати дратливість, стомленість та депресію. Усі ці фактори пояснюються потребою організму у вітаміні D:

"При можливості слід виходити на вулицю в денну пору доби. Адже це один зі способів отримати вітамін D. У час, коли ніч стає довшою, а день — коротшим, може виникнути дефіциту цього вітаміну. Тож варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D", – зазначили у Міністерстві.

Читайте також: У людей, які приймають дві популярні вітамінні добавки, на 21% збільшується ризик появи раку – учені.

Для того, щоб не відчути негативних наслідків від переходу на "зимовий" час, спробуйте дотриматися кількох порад:

  • Налаштуйте режим сну. Організм людини повинен відпочивати не менше 7-8 годин. Фахівці радять лягати не пізніше 22-23 години, оскільки саме у цей період сон вважається найціннішим та найбільш ефективним;
  • Зкоротіть використання девайсів за годину до та після сну. У сучасному світі важко уявити життя без месенджерів та соцмереж. Однак, відкладіть перегляд повідомлень на пізніше. Перед сном виділіть годину на те, щоб підготуватися до відпочинку, а вранці приділіть цей час релаксу, контрастному душу та смачному сніданку;
  • Більше рухайтеся. День стає коротшим, але це не означає, що активності на цей час треба відкласти. Продовжуйте займатися звичними фізичними навантаженнями вдома, або на додаткових секціях.

"Легка руханка покращить сон. Проте тренуватися потрібно не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищення температури тіла може ускладнити процес засинання", – зауважили в МОЗ.

Читайте також: Як у 50 виглядати на 30: учені назвали продукт, який уповільнює старіння.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ