Його бракує 95% українців: дієтологиня розповіла, який продукт найкраще  компенсує нестачу важливого вітаміну

Ця проблема актуальна для людей будь-якого віку

Американська сертифікована дієтологиня Емі Гудсон розповіла, який продукт найкраще допомагає поповнити нестачу вітаміну D. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Eat This, Not That!.

Для українців це особливо важливо, адже станом на 2016 рік лише 4,6% населення України мали нормальні показники щодо вітаміну D, і дефіцит його спостерігається у всіх вікових групах. Про це заявляв президент Української асоціації остеопорозу Владислав Поворознюк.

Дефіцит вітаміну D призводить до порушень кальцієвого метаболізму, до розвитку захворювань кісткової тканини у дітей та підлітків, а також у людей літнього віку. Окрім того, цей вітамін впливає на формування імунітеті до різних інфекційних хвороб.

Звичайно ж, найкраще джерело вітаміну D для людей – це сонце. За словами Гудсон, щоб активувати вироблення вітаміну, достатньо пробути з відкритою шкірою на сонці 15-20 хвилин у період найвищої активності Сонця – з 11 до 14 години.

Але, по-перше, такі сонячні ванни можуть бути небезпечними для шкіри. По-друге, у людей не завжди є на це час. І, по-третє, у наших широтах кількість сонячних днів не достатня для того, щоб повністю компенсувати нестачу вітаміну D.

Лосось
Лосось
Фото: gastronom.ru

Простим рішенням може бути їжа. Щоб отримати 66% добової норми цього вітаміну достатньо з’їдати 100 г атлантичного лосося на день.

"Важливо відзначити, що, з'їдаючи один шматок лосося, ви отримуєте не тільки вітамін D, а й солідну дозу омега-3 жирних кислот, високоякісний білок, а також інші поживні речовини", - підкреслила дієтологиня, авторка книжки зі спортивного харчування.

Вона зазначила, що найвищий вміст корисних речових у дикій рибі. Однак у штучно вирощених сортах їх теж вдосталь.

Лосось - доволі дорога риба. Тому у МОЗ України радять також їсти інші жирні сорти риби, яйця і вершкове масло.

Групами ризику, яким радять проходити тестування на рівень вітаміну D в крові, є люди із ожирінням (індекс маси тіла понад 35), вегани, люди із хворобами шлунково-кишкового тракту та печінки, порушенням всмоктування, людям літнього віку, особливо якщо вони виходять з дому.

Раніше лікарі назвали основні ознаки нестачі вітаміну D в організмі.

Читайте також: Дефіцит вітаміну D підвищує ризик інфікування COVID-19 – учені

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше