Напій в банці

У Києві з магазинів терміново вилучають популярний енергетик, у якому знайшли отруйну речовину (оновлено)

Shutterstock

Торгові заклади мають 2 дні на те, щоб цей напій зник із продажу

10 вересня стало відомо, що у Києві та Київській області зі всіх магазинів мають терміново вилучити всі запаси популярного серед українців енергетичного напою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Йдеться про напій під назвою Hell. Торгові заклади мають 2 дні на те, щоб цей енергетик зник із продажу.

Причиною такого рішення стало те, що в енергетику знайшли отруйну речовину – оксид етилену, який є токсичним у рідкому або газоподібному стані. Речовина є сильним подразником, що сильно впливає на очі, шкіру та дихальні шляхи. Це викликає блювоту, нудоту і головний біль.

"Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 3 вересня 2021 року № 2021.4074 та “№ 2021.4074-fup 29 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену у сировині (постачальник: ADE-Orangen-Mango-Grundstoff), яка використовувалась у виявленні напоїв HELL FOCUS STR 250C (виробник: Hell Energy Magyaroszag Kft) та експортовано до України (отримувач: ТОВ „ХЕЛЛ ЕНЕРДЖІ ДРІНКС“, м. Київ, 03038)", — повідомили у Держпродспоживслужбі.

У компанії HELL ENERGY повідомили "Дивогляду", що насправді із продажу вилучають не всі позиції з асортименту виробника (яких налічується більше десяти), а лише один - HELL FOCUS STR 25ОС.

Окрім того, у компанії підкреслили, що перевірку, в ході якої у складі продукту була виявлена небезпечна речовина, ініціювали саме вони.

"Австрійська лабораторія LVA у своєму висновку від 09.08.2021 зазначила, що  вміст оксиду етилену у напої є низьким, тобто не може спричинити критично-шкідливих наслідків. Додатково наголосимо, що продукція весь час, від моменту існування потенційних ризиків, проведення експертизи та отримання висновків, не постачалася  в Україну", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у одній із шкіл Хмельницького сталося масове отруєння дітей. Постраждали 84 школярів, 10 із яких госпіталізовані.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ