Ціни на гречку злетіли до рекордного рівня, і це ще не кінець – до чого тут Росія

Гречка - одна з улюблених каш українців. Вона не лише смачна, а й дуже корисна.

За останній рік ціни на гречку зросли на 18% - це більше, ніж на будь-яку іншу крупу в Україні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на звіт фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики.

У супермаркетах Києва середня ціна за кілограм гречки зараз становить 60-65 грн/кг, а соціальні сорти крупи коштують вже 44 грн/кг.

Але й це ще не межа. За прогнозами експертів, до кінця року гречка може подорожчати ще на 10-15%, пише Obozrevatel. Зокрема, виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий прогнозує, що через кілька місяців ціни можуть піднятися до 75 грн за кілограм звичайної гречки, а "соціальної" – до 52 грн.

"Ціни на гречку залежатимуть від багатьох факторів. Зокрема від фінансових можливостей власників гречки, які будуть тримати ресурс. Якщо їм потрібні будуть гроші - вони викидатимуть гречку на ринок, якщо ні – притримають до весни. Але гречки бракує і, щоб збалансувати попит, ціна буде рости", – вважає Громовий.

Гречка
Гречка
Фото: Shutterstock

З настанням холодів українці традиційно їдять більше каш, а торішні запаси вичерпуються. Це теж впливає на збільшення ціни.

Читайте також: Що станеться з вашим тілом, якщо щодня їсти гречку

Окрім того, експерт пояснив, що на ціну гречки в Україні прямо впливає політика Росії: спочатку вона активно заходила на український ринок гречки, а потім різко припинила поставки.

З цим погоджується аналітик УКАБ Світлана Литвин. За її словами, протягом травня-серпня 2021 року РФ дотримувалася заборони на експорт гречки.

"Оскільки Російська Федерація є основним постачальником гречки в Україну, відсутність поставок в зазначений період істотно скоротило внутрішні запаси", - пояснила фахівець.

Однак, на її думку, до кінця року РФ може відновити поставки гречки до країни. Окрім того, за її даними, цього року врожай гречки може скласти 100-110 тисяч тонн, а це на 3-5% більше, ніж торік. Тож причин для зростання цін на крупу немає.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що ціни на сезонні овочі в Україні почали знижуватися, але м'ясо і молоко продовжують дорожчати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше