Що станеться з вашим тілом, якщо щодня їсти гречку

Гречка – один із улюблених продуктів людей, які слідкують за фігурою. Адже, по-перше, вона містить багато корисних елементів, а по-друге, вважається дієтичною їжею.

Зазвичай дієтологи рекомендують робити раціон різноманітним і не вживати один продукт кілька днів поспіль. Але, можливо, гречка – це виняток?

Варто пам’ятати, що гречка – це не злак. За своєю природою ця крупа більше схожа до амаранту чи кіноа.

У зерні гречки міститься:

  • від 10% до 15% білка
  • 67,8% вуглеводів
  • 3,1% олії 
  • 2,8% золи
  •  13,1% клітковини.

Гречаний білок легко засвоюється і за своїми властивостями нагадує білок бобових. Крупа містить багато незамінних амінокислот та органічних кислот. Аргінін (12,7%), лізин (7,9%), цистеїн (1%), гістидин (0,59%) та ін. У золі гречки багато фосфорної кислоти (48,7%), оксиду калію (23,1 %) та оксиду магнію (12,4%). За вмістом заліза (1,7%) вона переважає інші круп'яні культури, а також багата на мідь.

У зерні гречки містяться органічні кислоти (лимонна, яблучна, малеїнова, щавлева), які сприяють кращому засвоєнню не тільки гречаної каші, а й інших страв, які вживають після неї. До складу зерна гречки входять такі цінні вітаміни, як B1, В2, В6, Р (рутин), необхідні для нормальної фізіологічної діяльності людського організму. 

Гречка
Гречка
Фото: Shutterstock

Тож, що станеться з нашим тілом, якщо щодня їсти гречку? Виявляється, це може мати значний позитивний вплив на низку систем нашого організму. Про це пише Wday.

Покращиться здоров’я серця

Гречка допомагає організму подолати приховані запальні процеси та знижує рівень шкідливого холестерину. Це неймовірно важливо, аби тримати серцево-судинну систему в ідеальному стані.

Власне, всі корисні для серця функції активізуються завдяки рутину і кверцетину – це флавоноїди, які знижують проникність судин та загалом зміцнюють їх структуру.

Регулюється кількість цукру

Гречка, на відміну від багатьох інших продуктів, має низький глікемічний індекс. Це означає, що вона не викликає різких стрибків рівня цукру у крові. Вуглеводи, які містяться у цій крупі, навпаки, повільно всмоктуються в кров, забезпечуючи рівний і стабільний потік енергії організму. Крім того, гречка містить хіроінозітол - сполуку, що знижує рівень цукру в крові.

Захист від раку кишківника

Клітковина, антиоксиданти (зокрема, кверцетин) і фенольні сполуки дуже корисні для здоров'я кишечника. Завдяки їм шкідливі речовини швидше виводяться з організму. Ці речовини також  запобігають виникненню запалення, які сприяють виникненню і розвитку раку. Крім того, антиоксиданти позбавляють нас вільних радикалів - з'єднань, які пошкоджують клітини і теж провокують рак.

Схуднення
Схуднення
Фото: T3

Зниження ваги

Гречка містить багато клітковини, яка допомагає довше почуватися ситим і краще контролює свій апетит. Окрім того, клітковина покращує травлення. 100 грамів звареної на воді гречаної каші має всього 92 ккал.

Гречка – чудове джерело білка для людей, які не вживають тваринних продуктів. А ще вона не містить глютену.

Та, попри усі корисні сторони, все ж не варто надто захоплюватися гречаними кашами. Дієтологи попереджають, що, якщо ви вживатимете забагато якоїсь їжі, ваш організм зрештою може відмовитися приймати її.

Нагадаємо, раніше вчені розкрили спосіб правильного приготування рису, щоб продукт позбувся небезпечного канцерогену.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше