Пігулки

У людей, які приймають дві популярні вітамінні добавки, на 21% збільшується ризик появи раку – учені

Shutterstock

Той випадок, коли ліки стають отрутою

Беззаперечно, вітаміни – життєво необхідні елементи, які підтримують наше здоров’я. Однак, виявляється, іноді вживання вітамінних добавок може, навпаки, зашкодити, пише "Дивогляд" із посиланням на Express.

Лікарка Марта Еббінг з університетської клініки Хаукеланд у Норвегії проаналізувала дані двох досліджень і з’ясувала, що два популярні вітаміни можуть збільшити ризик появи раку і смерті. Цей висновок опубліковано у журналі Американської медичної асоціації.

Мова йде про фолієву кислоту і вітамін В12.

Фолієва кислота є штучною версією вітаміну фолієвої кислоти (також відомого як вітамін В9). Як і В12, фолієва кислота допомагає організму виробляти здорові еритроцити.

У дослідженні, яке тривало з 1998 по 2005 рік, взяло участь 7000 пацієнтів із захворюваннями серця у Норвегії.

Це дослідження мало на меті визначити, чи покращує прийом добавок вітаміну B стан серцево-судинної системи, чого не вдалося зробити.

Пацієнти приймали добавки 3,5 року. Після цього за ними спостерігали в середньому протягом трьох років після припинення прийому добавок, протягом цього часу у 341 пацієнта, які приймали фолієву кислоту та В12 (10%), і 288 пацієнтів, які не приймали (8,4%), був діагностований рак.

Загалом з'ясувалося, що добавки фолієвої кислоти та В12 були пов’язані з підвищенням ризику раку на 21%, ризиком смерті від цієї хвороби на 38% і збільшенням смертності від усіх причин на 18%.

Читайте також: Точність 95%: вчені назвали новий спосіб діагностики раку за видихом людини

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ