Літні люди

Лікарі з Одещини знайшли спосіб зупинити прогресування хвороби Паркінсона

Shutterstock

Результати були приголомшливими

Хвороба Паркінсона – один з найбільш небезпечних діагнозів, який важко подолати. Однак українські лікарі знайшли спосіб, як уповільнити процес розвитку захворювання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Medscape.

Лікарі-неврологи, що працюють в Одеській обласній клінічній лікарні, провели дослідження, під час якого впродовж року тестували арттерапію на пацієнтах, які страждають від Паркінсона. 

В експерименті взяли участь 50 пацієнтів, середній вік яких становив57,8 років. Серед них 53% – чоловіки, 47% – жінки. За рік 30 досліджуваних лікували медикаментозною терапією, а решта 20 проходили ще й додатковий курс арттерапії, під час якого займалися малюванням та виготовленням предметів з пластиліну. 

Кожні півроку фахівці аналізували стан здоров'я пацієнтів. За перші півроку фахівці помітили, що у пацієнтів, які проходили курс арттерапії, значно уповільнилась швидкість прогресії захворювання.

Разом із цим у них спостерігалися покращення настрою, зменшився рівень депресії та зникла сонливість протягом дня. 

"Застосування арттерапії може зменшити вираженість моторних і немоторних проявів хвороби Паркінсона. Крім того, це доступний і абсолютно безпечний метод підтримуючої терапії", – повідомила авторка дослідження та завідувачка відділення неврології Одеської клінічної лікарні Ірина Хубетова.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені назвали зелень, яка захищає від хвороби Альцгеймера.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше