Хвороба

Лікарі пояснили, чи справді можна застудитися від протягів

Shutterstock

Осінь розпочалася несподіваними похолоданнями та появою сезонних захворювань. Але багато хто не дуже добре знає причин їхньої появи.

"Дивогляд" із посиланням на Pubmed.gov розвінчує найпоширеніші міфи про причини сезонних захворювань та розповідає, що насправді провокує їхню появу.

  • Переохолодження

Напевно, кожен з нас пам'ятає, як в дитинстві перед виходом на вулицю батьки змушували одягатися тепліше, щоб не захворіти. Але мало хто знає, що переохолодження відбувається тоді, коли температура тіла знижується до 35°С. У випадку цього на людину очікує обмороження або кома, але ж ніяк не нежить та чхання. 

  • Протяг

Також знайома фраза з дитинства "не сиди на протязі – застудишся". Насправді потік повітря не може спричинити появу вірусної інфекції. Але не варто недооцінювати його небезпеку, оскільки перебування на протязі може спричинити  спазм м'язів, що у подальшому призведе до болісних рухів. 

  • Перебування надворі

Лікарі вважають, що у період захворювання перебування на свіжому повітрі є вкрай необхідним, а провітрювання приміщення – обов'язкова вимога санітарних норм. Тож, якщо ви раптом відчуєте запаморочення в голові – відкрийте на кілька хвилин вікно та перейдіть в іншу кімнату. Якщо стан здоров'я дозволяє – вийдіть на вулицю. 

Як насправді утворюються грип та ГРВІ

Головна причина захворювання на грип чи ГРВІ – віруси. Їхню появу провокує знижений імунітет, який в осінній сезон особливо потребує вітамінів. Тому, якщо ви не хочете мати справу з небажаними захворюваннями – пропийте комплекс вітамінів, які вам порадить лікар. Також пам'ятайте про гігієну, оскільки віруси передаються через різні предмети, брудні руки, а також шляхом чхання та кашлю. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що застуда може захистити від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ