Хвороба

COVID-19 та грип: чи можна вакцинуватися одночасно від двох інфекцій – експерти

Shutterstock

В Україну прийшла осінь, а одразу ж за нею очікуються сезонні вірусні захворювання на кшталт грипу. Враховуючи, що наразі по всьому світу люди страждають від коронавірусу, то зараження одразу двома інфекціями може бути вкрай небезпечним для нашого здоров'я.

У зв'язку з цим лікарка з Клівленда Клаудія Гоен поділилася порадами щодо того, як врятувати себе від важкої хвороби, повідомляє "Дивогляд". 

Одним з найефективніших способів захисту від небажаних інфекцій лікарка вважає  своєчасну вакцинацію. Мова йде не лише про проходження повного курсу щеплення від COVID-19, але й про вакцинацію від грипу. Фахівці радять робити її наприкінці жовтня. Однак, враховуючи ситуацію, яка існує сьогодні, це можна зробити й раніше.

"Якщо люди отримають можливість зробити щеплення від грипу восени, це потрібно зробити. Це дійсно має захистити вас протягом всього сезону", – каже лікар.

Фахівці зазначають, що найчастіше переносниками грипу є діти шкільного віку. Вони дуже швидко поширюють вірус між собою, а згодом інфекція передається й їхнім батькам.

"Діти – це франшиза розповсюдження вірусу грипу. Вони швидко поширюють вірус грипу між собою", – розповів Вільям Шаффнер, професор відділу інфекційних хвороб Медичного центру університету Вандербільта.

Найкращим способом завадити розповсюдженню цієї інфекції буде введення обов'язкового маскового режиму у школах. Разом із цим варто приділили окрему увагу гігієні рук та тіла. 

Чи можна робити щеплення від грипу, якщо пройдено повний курс вакцинації проти коронавірусу?

Одне з найпоширеніших запитань на сьогоднішній день – як організм відреагує одразу на дві вакцини: від ковіду та грипу? Фахівці стверджують, що жоден з цих препаратів для щеплення не несе небезпеки для здоров'я. Людина може зробити одразу два щеплення і захистити себе від обох вірусів

"Якщо у вас є можливість отримати обидва щеплення, так і зробіть", – сказав Шаффнер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про небезпечні симптоми реакції організму на щеплення від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ