Застуда

Застуда може захистити від COVID-19 – дослідження

Shutterstock

Учені виявили це випадково

У деяких людей, які перехворіли застудою, можуть з’являтися антитіла, які захищають від коронавірусу. Це випадково з’ясували англійські вчені, які працювали над розробкою нових, більш чутливих, тестів для виявлення COVID-19. Результати свого дослідження вони опублікували у журналі Science.

Учені дослідили зразки крові дітей до 16 років і дорослих, зібрані перед пандемією і у перші місяці, за умови, що донор мав негативні результати тестування на Covid-19. Імуноглобуліни G (IgG), що зв'язують атакуючий S-білок коронавірусу, виявили у 5% дорослих і аж у 44% дітей.

Науковці пояснюють, що ці антитіла могли з’явитися внаслідок того, що люди перехворіли іншими видами коронавірусів, які спричиняють застуду і нескладні респіраторні захворювання.

Такі крос-реактивні антитіла не настільки ефективні у зв'язуванні S-білка, як призначені саме для нього, однак можуть істотно впливати на перебіг хвороби та розвиток епідемії.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, для кого коронавірус небезпечніший - для жінок чи чоловіків.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ