Пацієнт

У пацієнтів, які борються з коронавірусом, частіше виявляють психічні розлади – дослідження

Shutterstock

Наразі науковці працюють над встановленням зв'язку між психікою та вірусом

Учені з Оксфордського університету з'ясували, що кожна п'ята людина, яка поборола COVID-19, має психічні розлади. Результати дослідження опублікували в журналі The Lancet Psychiatry.

Автори робіт зазначили, що з перших днів пандемії поділилися здогадками щодо впливу вірусу на психічне здоров'я пацієнтів. 
 
Зазначається, що психіатричні симптоми ускладнили надання медичної допомоги та сприяли зростанню захворюваності й смертності. Також відомо, що в осіб, які мають серйозні психічні порушення, також є супутні захворювання та погані звички, зокрема, ожиріння, гіпертонія, паління та діабет 2 типу. 
 
Для того, щоби розібратися у взаємозв'язку між COVID-19 та психічними розладами, науковці проаналізували понад 70 млн електронних медичних карт у США, в яких йшлося про понад 62 тисячі випадків коронавірусу, у яких не потрібна була невідкладна допомога або госпіталізація. 
 
Психічні розлади, виявлені впродовж 14-90 днів від діагностування коронавірусу, траплялися у 18% пацієнтів. Тільки у 5,8% їх виявили вперше. Серед них діагностували шизофренію, перепади настрою, депресивні та тривожні стани.
 
За словами автора дослідження Пола Гаррісона, науковцям ще доведеться дізнатися, чи здатен коронавірус впливати на психіку. Оскільки розлади також можуть бути тісно пов'язані із загальною стресовою ситуацією через пандемію. 
 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ