Доктор Євген Комаровський

Аптечні противірусні засоби неефективні у лікуванні ГРВІ – Комаровський

5 канал

Лікар розповідає, що кожен вірус потребує окремої схеми лікування, які створюють відповідно до віку хворого, важкості і форми захворювання

В осінній сезон найпоширенішими хворобами вважаються грип та ГРВІ. Для їх лікування в аптеках можна знайти безліч препаратів, однак лікар-педіатр Євген Комаровський вщент розніс кожен з них. Про їхню (не)ефективність фахівець розповів на своїй сторінці в Instagram, повідомляє "Дивогляд".

Сьогодні в аптеках можна з легкістю придбати ліки, які "долають" і грип, і ГРВІ, і будь-який інший вірус. Комаровський у свою чергу зазначає, що такі препарати не є ефективними, а лікарі, перш ніж призначати препарат, повинні з'ясувати, який саме вірус спричинив хворобу у пацієнта:

"Як не існує універсального антибіотика, що діє на всі бактерії, так і не існує противірусного засобу "взагалі", ну тобто такого, який діє на всі віруси", – пише педіатр.

Євген Комаровський розповідає, що кожен вірус потребує окремої схеми лікування, яка створюється відповідно до віку хворого, важкості і форми його захворювання.

Та сама процедура відбувається і з ГРВІ. Перш, ніж призначати препарати для лікування, медичний лікар повинен з'ясувати, який саме вірус спричинив хворобу: грип, парагрип, аденовірус, риновірус, ентеровірус, або інші.

Комаровський застерігає усіх утриматися від прийому препаратів "від усіх вірусів", які продаються в аптеці, і розпочинати лікування вже після виявлення чинника хвороби:

"Всі ці засоби належать до ліків з недоведеною ефективністю. Адже дуже важко довести ефективність препарату, коли мова йде про лікування ГРВІ – хвороби, з якою організм дитини справляється при правильній допомозі за 5-7 днів. І скоротити ці терміни неможливо ніякими ліками. Навіть якщо дуже хочеться", – зазначив педіатр.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи можна вакцинуватися одночасно від COVID-19 та грипу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ