Хвора дитина

Дітей масово вражає небезпечний респіраторний вірус: через карантин імунітет до нього не виробився

Shutterstock

Особливо небезпечна ця інфекція для дітей до 2 років

У північній півкулі з наближенням холодного сезону посилюється циркуляція респіраторно-синтиціального вірусу (РСВ), який особливо небезпечний для немовлят і маленьких дітей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Медики констатують, що цей вірус, який мав піти на спад після весни, вражав дітей у різних країнах північної півкулі навіть влітку. Причиною цього стало те, що під час карантину через пандемію COVID-19 у дітей не встиг виробитися імунітет до РСВ, тому його поширення було важко стримати. Імунітет також не отримали вагітні жінки та матері, які годують грудьми і не змогли передати його своїм немовлятам.

Як тільки карантинні заходи були послаблені, для РСВ настав "зоряний час". Ще з березня 2021 року дитячі відділення у США, Британії, Швейцарії, Японії та деяких інших країнах виявилися переповненими через велику кількість маленьких пацієнтів, які ледь могли дихати самостійно.

"Це нас здивувало. Ми знали, що на це варто звернути увагу, але не думали, що хворих буде так багато", - каже Крістоф Бергер з Університетської клініки Цюриха, Швейцарія.

Він зазначив, що у його лікарні пік захворюваності на РСВ припадає на січень, а до літа кількість випадків скорочується до нуля. Натомість, цього літа кількість хворих перевищила навіть пікові зимові показники.

"Наше відділення інтенсивної терапії знову було переповнене, цього разу не через Covid, а через інший вірус", - згадує Рабіа Ага, директорка відділення дитячих інфекційних захворювань Маймоніда, США.

Сам по собі РСВ не вважається особливо небезпечним, але у дітей віком до двох років він може викликати серйозні ускладнення – бронхіоліт і запалення легень. Дітям важко самостійно дихати і вони не можуть їсти.

Медики зазначають, що захистити дітей можна уникаючи контактів із людьми, які мають ознаки респіраторного захворювання – нежить, чхання, кашель, тощо.

Хворі діти
Хворі діти
Фото: Shutterstock

Окрім того, важливо не забувати про правила гігієни і ретельно мити руки. Для дітей старше 6 місяців і дорослих рекомендується робити щорічне щеплення від грипу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" публікував поради лікарів, як захистити дитину від ГРВІ та як правильно лікувати.

Читайте також: Епідемія грипу в Україні: коли і які вакцини будуть доступні українцям

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ