Як захиститися від застуди навесні: поради лікарів

Календар каже, що весна вже йде повним ходом. І це чудовий час, щоб підхопити застуду.

Але мало знайдеться людей, які люблять хворіти. Тому варто вжити деяких заходів, щоб захиститися від підступних вірусів (так, так! Застуда — це теж вірусне захворювання. І людина із застудою може заражати інших, на відміну від поширеної думки).

Нинішня весна не поспішає радувати теплом, тому, як би нам цього не хотілося, але все ж ховати теплі куртки далеко у шафу ще зарано.

Хвороба
Хвороба
Фото: Shutterstock

  • За словами лікарів, щоб не застудитися варто уникати переохолодження і не стояти на холоді довго на одному місці.
  • Пам’ятайте, що навесні протягом дня температура може суттєво змінюватися. І, якщо прогноз каже, що день буде теплим і сонячним, то це не означає, що таким же буде й ранок, коли ми йдемо на роботу, і вечір, коли ми з неї повертаємося.
  • При зростанні вологості повітря віруси активізуються. Тому зараз особливо важливо дотримуватися маскового режиму. Адже маска захищає не лише від коронавірусу, а й від грипу та ГРВІ.

Калюжа
Калюжа
Фото: Shutterstock

  • Дбайте про те, щоб ноги залишалися сухими. Коли кругом течуть струмки, не завжди вдається їх перестрибнути. Тому взуття бажано обирати так, яке не промокає.
  • Ще один момент, на який звертають увагу медики — горло. Надворі воно має бути закрите шарфом чи коміром.
  • Постарайтеся, щоб у вашому раціоні було більше свіжих фруктів і овочів. На початку весни організм може бути особливо виснаженим, тому додаткова підтримка йому не завадить.

Вітаміни
Вітаміни
Фото: Shutterstock

  • Різні статистичні дослідження показують, що більша частина населення України має дефіцит вітаміну D. Цей елемент значно впливає на наш імунітет, тому, якщо ви ще цього не зробили, проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо додаткового вживання вітаміну D.

Раніше "Дивогляд" публікував пораду лікаря щодо того, як підвищити свій ослаблений імунітет.

Читайте також: Експерти назвали три важливих вітаміни для зміцнення імунітету

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше