Будильник

Як легко прокинутися від будильника – лайфхаки від учених

Shutterstock

На це впливає декілька факторів

Фахівці знайшли спосіб, який допоможе спокійно та без стресу прокинутися під звуки будильника. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Plos ONE.

Запаморочення та загальмованість після пробудження називається "інерцією сну". У цьому стані ми можемо перебувати протягом чотирьох годин.

З цими жахливими симптомами можна боротися завдяки легким мелодійним наспівам. Наприклад, для цього підходять композиції "Happy" Фаррела Вільямса і "Borderline" Мадонни.

Для підтвердження цієї гіпотези дослідники провели експеримент. Його учасники прокидалися під різні мелодії будильника і запускали гру, щоб перевірити рівень уважності.

Недосип
Недосип
Фото: Shutterstock

Виявилося, що легка мелодія допомагала людям бути більш швидкими та уважними, якщо порівнювати з тими, хто використовує стандартні акустичні сигнали. Є припущення, що мелодійний сигнал активує області мозку, які впливають на концентрацію.

Саме тому дослідники рекомендують встановити приємну композицію, якщо ви бажаєте легше прокидатися від будильника. Ефективним доповненням до цього може стати свіже повітря з відчиненого вікна, контрастний душ або чашка кави.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про швидкий тест, який допоможе визначити, чи достатньо ви спите.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ