Багато хто живе за принципом: новий день – нова можливість розпочати жити по-новому. Однак, перешкодою до цього можуть стати ранкові звички.
Про декілька з них розповідає "Дивогляд".
Не переставляйте будильник
Усі ми із дитинства практикуємо механізм "ще п'ять хвилин і точно встаю". Однак, відкладаючи будильник раз за разом ми ризикуємо не лише проспати важливі справи, але й завдати шкоди своєму здоров'ю.
Засинаючи після дзвінка будильника, ми розбиваємо свій повноцінний сон на кілька фрагментів. Таким чином, з кожним дзвінком в кров надходить кортизол, а оргинізм зазнає стресу. В результаті, людина прокидається ще більш втомленою.
Застилайте ліжко
Чарльз Дахігг – експерт з формування корисних звичок, зазначає, що людина, яка застилає своє ліжко відразу після пробудження, має більш продуктивний день. Насправді ж, річ зовсім не у прибиранні ліжка. У цьому випадку йдеться про формування дисциплінованності, від якої і залежить продуктивність дня.
Не починайте ранок з кави
Один з найпопулярніших ранкових ритуалів – свіжозварена кава. Так, кавовий аромат дійсно покращує початок нового дня, однак, вживання цього напою не є необхідним за умови більш-менш стабільного режиму сну, внаслідок якого у людини збільшується рівень кортизолу у крові. Цей гормон допомагає нам почувати себе більш бадьорими і змушує активізуватися.
Більш того, кофеїн може вступити в конфронтацію з кортізолом і придушити його вироблення. Таким чином, людина почуватиметься більш втомленою протягом усього дня.
Прийміть контрастний душ
Підбадьорити вас на весь день може ранковий душ. Але, не теплий, а контрастний. Почергова зміна температури змусить вас і ваше тіло прокинутися швидше і позбавить від залишків сну.
Не збирайтеся у темряві
Якщо ви працюєте з ранніх годин, то знаєте, що таке збиратися у темряві. Особливо восени, або взимку.
Так, ми розуміємо, що вже не ніч, однак, наш мозок так не думає і продовжує спати, виробляючи гормон мелатонін. При цьому, в результаті ранкового пробудження в організмі людини синтезується кортизол, який відповідає за нашу бадьорість і активність.
Рівномірний баланс цих двох гормонів забезпечує нашому організмові здорове чергування сну і неспання.
Тож, збираючись у темряві, людина сприяє зупинці вироблення кортизолу, а отже й заважає собі прокинутися.
А яку з цих ранкових процедур ви повторюєте щодня?
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як навчитися засинати за 5 хвилин.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!