Як визначити, чи достатньо ви спите – швидкий тест

Якість сну впливає не лише на ранковий настрій, а й на здоров'я і самопочуття людини вцілому.

Лікар Каран Радж, співробітник національної служби охорони здоров’я Великої Британії, показав простий тест, за допомогою якого можна визначити чи достатньо людина спить. Про це повідомляє "Дивогляд".

Лікар Радж опублікував у своєму TikTok відео, за допомогою якого можна швидко перевірити себе. У ролику можна побачити картинки з людьми, автобусами і будівлями. Через кожних 1-2 секунди зображення перекриваються чорним квадратом.

@dr.karanr

Ви помітили, як змінюються зображення? Якщо зміни у сцені залишилися непоміченими, це свідчить, що вам треба краще спати.

Експерт пояснює, що брак сну впливає на концентрацію уваги та світосприйняття людей.

"Ви помітили, як змінюється колір автобуса, зникають будівлі або дитина біжить по вулиці? Погляньте на цю картинку ще раз. Цілком можливо, що ви відчуєте короткі втрати свідомості, так звані мікросни. Вони небезпечні тим, що ви можете пропустити речі, які відбуваються прямо у вас перед очима", - розповів лікар.

Втома
Втома
Фото: Shutterstock

Радж додав, що ознаками недосипу є також:

  • неможливість встати без будильника
  • неможливість заснути протягом п'яти хвилин
  • постійне вживання енергетичних напоїв.

Щоб легше засинати і мати більш здоровий сон, лікар радить провітрювати спальню. Це зменшить концентрацію вуглекислого газу і знизить температуру тіла людини.

Медик також розповів про "правило 90 хвилин", яке дозволить прокидатися бадьорим і в гарному настрої:

Кожен повний цикл сну триває близько 90 хвилин - в середньому, при повноцінному здоровому сні, їх 5 за ніч. Людина почуває себе бадьорою, якщо прокидається у кінці такого 90-хвилинного циклу.

Тому варто відрахувати від моменту, коли вам потрібно прокидатися, 7,5 годин (також може бути 6 або 9, залежно від особливостей кожної людини) – тоді ви отримаєте час, коли найкраще лягати спати.

Нагадаємо, раніше австралійська експертка зі сну розповіла, як отримати додаткову годину сну вночі. Клінічні дослідження показали, що вживання Омега-3 допомагає спати довше в краще висипатися. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше