Дієта

Популярна дієта може врятувати від серцевої недостатності – дослідження

dietdoctor.com

Такий тип харчування корисний для людей з діабетом

Одна із найпопулярніших дієт у світі — Кето — може врятувати людину від серцевої недостатності, викликаної цукровим діабетом. Такого висновку дійшли вчені з Університету Сент-Луїса (США) псля проведеного дослідження. Результати роботи були опубліковані в журналі Nature Metabolism.

Учені виявили, що при серцевій недостатності відбувається зниження активності мітохондріального переносника пірувату (MPC), що складається з двох елементів - MPC1 і MPC2. Мутації, впроваджені в ген MPC2 миші, сприяли поступовому розвитку серцевої дилатації (збільшення камер серця) і скорочувальної дисфункції; при цьому порушення повністю зникали при прийомі кетогенних препаратів з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів.

Кето-дієта передбачає, що в раціоні має бути 80% жирів, 15% білка і 5% вуглеводів.

Читайте також: Що з'їсти, щоб схуднути: найпопулярніші дієти-2020

Тритижнева дієта з високим вмістом жиру і достатньою кількістю вуглеводів сприяла оптимальному синтезу кетонових тіл в організмі, що зменшувало серцеву недостатність. У той же час вживання препаратів, що містять кетонові тіла, забезпечило лише незначні поліпшення серця у мишей з мутаціями.

Кетонові тіла - це продукти обміну речовин, які утворюються в печінці з жирів. Вони є джерелом енергії і синтезуються, коли організм відчуває нестачу у вуглеводах, зокрема глюкозі. Такі речовини мають низку корисних властивостей, але при надмін=рному їх утворенні в організмі розвивається небезпечний стан, який має назву кетоз.

Учені також виявили, що жорстке 24-годинне голодування також має корисний вплив на ремоделювання серця. Раніше "Дивогляд 5.UA писав", що учені довели користь інтервального голодування для всього організму.

Окрім того, повідомлялося також, що французькі вчені виявили наскільки шкідливими для серця є дієтичні напої.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ