Лайфхаки від учених: як покращити якість сну

Науковці з Університету Бонда провели масштабне дослідження та розповіли про ті фактори, які пов'язані з людським сном.

Сон безпосередньо впливає на фізичний і психологічний стан людини. Однак, навіть знаючи це, багато людей з усього світу не приділяють цьому питанню достатньо уваги. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Ідеальна поза?

Згідно з результатами дослідження, люди багато рухаються під час сну. Близько 54% часу вони сплять на боці, 37% – на спині, а ще 7% – на животі. Найбільше під час сну рухаються чоловіки до 35-річного віку, які постійно змінюють пози, рухають кінцівками та змінюють положення верхньої частини спини.

Це вважається цілком нормальним, бо під час сну тіло слідкує за відчуттям дискомфорту та, коли він виникає, корегує своє положення. На думку дослідників, ідеальна поза для сну – міф. Треба брати до уваги індивідуальні потреби.

Сон
Сон
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Матрац і подушка

Щоб забезпечити найкомфортніші умови, фахівці рекомендують спати на великому жорсткому матраці, який допоможе міняти положення тіла. Перевертати його кілька разів на рік.

Також треба правильно обрати подушку. Якщо наша голова та шия не матимуть під час сну підтримку, то це призведе до неприємних наслідків (наприклад, болю у шиї, плечах і м'язах). Матеріал подушки не особливо важливий, на відміну від форми та висоти: завдяки U-подібній подушці простіше довше спати, а круглій – зменшити біль зранку.

Температура

Згідно з результатами дослідження, підвищити якість сну можна завдяки нижчій температурі. Ідеальні показники – 18,3°C, а оптимальний діапазон – від 15 до 19°C.

Вища температура негативно впливає на сон. Щоб забезпечити необхідну температуру, рекомендується провітрювати приміщення.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як допомогти дитині налагодити сон.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше