Як допомогти дитині налагодити сон – учені

Науковці зі Стенфордського університету провели дослідження та отримали інформацію про ефективний і простий спосіб, який може допомогти дітям висипатися

До вивчення цієї теми залучили близько 1 тисячі школярів, які навчаються у 3-х і 5-класах і мешкають у неблагополучних районах Сан-Франциско. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Учені встановили, що діти з сімей, які живуть за межею бідності, погано сплять, що обумовлено постійним стресом на тлі криміногенної ситуації у їхній місцевості. Учасників дослідження розділили на три групи.

У першій вони двічі на тиждень навчалися дихальним технікам із йоги під час уроків фізкультури. Завдяки цьому вони мали навчитися розпізнавати стрес і керувати ним.

Школярі, школа
Школярі, школа
Фото: Shutterstock

Читайте також:

У контрольній групі школярі займалися звичайними фізичними вправами, передбаченими освітньою програмою. У третій групі діти розвивали свою уважність і навички керування стресом.

Учасників навчали усвідомлено дихати. Так, молодше покоління виконувало вправу "дихання морської зірки" – людина уявляє, що її рука є морською зіркою, яка на вдих підіймається. А ось старше покоління вивчало "дихання океану", вдихаючи через ніс і видихаючи через рот.

Приблизно через 90 днів учені відібрали 58 дітей, які займалися усвідомленим диханням, і 57 із контрольної групи. Щоб оцінити якість їхнього сну, дослідники користувалися методом полісомнографії.

Згідно з результатами дослідження, у середньому школярі з групи дихальних практик спали на 74 хв більше, ніж їхні однолітки, котрі весь цей час приділяли увагу звичайним фізичним вправам. Окрім цього, вони краще спали через триваліші фази швидкого сну, які потрібні для того, щоб розвивати нейрони, когнітивні та емоційні функції.

Раніше "Дивогляд" ділився порадами та списком предметів, які допоможуть захиститися від наслідків радіаційної аварії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше