Мурал

Скандальний мурал в Австралії зафарбували, а його автор вибачився – фото

@olgarithmic / Twitter

Окрім цього, китайський карикатурист запропонував свій варіант малюнку

В австралійському місті Мельбурн художник створив цинічний мурал, присвячений повномасштабному російському вторгненню в Україну. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на редакторку журналу Digital War Ольгу Бойчак.

"Новий мурал у Мельбурні показує, як російський і український солдати обіймаються, і це дуже образливо для всіх українців. Війна росії в Україні – це не конфлікт між двома народами, а вторгнення. Фреска створює відчуття фальшивої еквівалентності між жертвою та агресором", – поділилася Бойчак.

На думку редакторки, ця еквівалентність небезпечна, бо вона означає, що мир настане, якщо обидва війська складуть зброю.

"Зараз ми всі маємо чітке уявлення про те, що станеться, якщо Україна припинить воювати, тому це "мистецтво" делегітимізує живий досвід опору", – додала вона.

Продовження історії

Виявилося, що мурал створив художник Пітер Сітон (Pete CTO). Йому довелося замалювати своє творіння та вибачитися перед українською громадою, як повідомляє WAtoday.

"Дегуманізація противника – один з елементів війни. Моя робота була тільки про те, щоб додати людський фактор в обидві ворогуючі сторони", – заявив митець.

Замальований мурал
Замальований мурал
Фото: Eddie Jim

Його позицію вже прокоментував китайський художник та антикомуністичний карикатурист Бадіукао:

"Щойно переглянув відео з вибаченнями від автора оригінальної роботи – австралійського художника. Чувак – типовий невіглас і привілейований австралійський хлопець із наївним світоглядом і, ймовірно, звинувачує Захід/НАТО у всіх проблемах, оскільки тут так роблять усі представники мистецтва. Добре, щоб він засвоїв урок"

Окрім цього, Бадіукао вирішив виправити "ганебний і образливий мурал" – він домалював ніж у руках росіянина, яким той б'є українця.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що пропагандист рф заявив, що ГУЛАГ кращий за Освенцим.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ