У Вільнюсі на "Домі Москви" з'явився мурал, присвячений силі України – фото й відео

У Вільнюсі (Литва) на будівлі "Дім москви" розмістили гігантський мурал із зображенням волонтерки Тетяни Дробот, яка допомагає біженцям і військовим у Запоріжжі

За основу взяли фото, зроблене Оленою Титаренко. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Delfi.

"Звичайно, "Дім москви" ми вибрали невипадково. Ця будівля мала стати символом могутності росії, ми зараз увічнимо в ньому те, що викликає конвульсії в кремля, – рішуча відсіч України. У певному сенсі ми віддаємо "Дім москви" Україні. Можемо зробити це всі разом – художники, підприємці та всі люди доброї волі", – поділилася голова лабораторії мистецтва Kiaurai sienas і авторка ідеї Ліна Шліпавічюте.

Аерозольні фарби на стіну наніс єдиний у світі робот-художник Альберт, якого створив естонський художник та інженер Міхкель Джоал і колектив інженерів Robot Muralist. Для закупівлі фарб, транспортування робота та для оплати його праці витратили €13 тис. Гроші для цього збирали звичайні громадяни та бізнесмени.

Читайте також:

"Неофреска на так званому "Домі Москви" стане своєчасним і потужним символом єдності країн Балтії та України", – поділився посол України Петро Бешта.

20 років тому будівля "Дім москви" планувалася у ролі центру культурної та ділової співпраці між Вільнюсом і москвою. Однак, у січні мер Ремігіюс Шімашюс хотів знести цей будинок. Він казав, що будівля використовується кремлівською пропагандою, а також наводив інші аргументи:

"Якщо хтось запитає, чому зносять практично добудовану будівлю, її побудували вищою, ніж дозволено, а це неприпустимо. З архітектурної точки зору – це стороннє тіло, з функціональної – недобудоване та нераціональне"

Наразі невідомо, що буде з "Домом москви" після появи муралу.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що з'явилася онлайн-карта видатних людей, де є багато українців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше