Погані сни можуть бути симптомом небезпечної хвороби – вчені

Науковці провели дослідження та встановили, що часті нічні кошмари у людини похилого віку можуть бути ранньою ознакою хвороби Паркінсона

Тривалий час лікарі думали, що між поганими снами та неврологічними хворобами є певний зв'язок, особливо у чоловіків. Вони провели нове дослідження і виявили його між кошмарами та хворобою Паркінсона. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Для нового вивчення цієї теми фахівці відстежували стан здоров'я 3818 чоловіків похилого віку протягом 12 років. Виявилося, що чоловіки з частими нічними кошмарами демонстрували вдвічі вищий ризик розвитку Паркінсона.

Зокрема, серед піддослідних більшість таких проблем зі здоров'ям діагностувалися перші 5 років дослідження. Згідно з попереднім дослідженням у людини з частими кошмарами також збільшується вірогідність швидкого прогресування хвороби.

За даними дослідників 25% пацієнтів із хворобою Паркінсона скаржилися на кошмари з моменту встановлення діагнозу, а деякі – за 10 років до того, як захворіли. Якщо загалом, то людина з цим захворюванням у 4 рази частіше бачить нічні кошмари, ніж інші.

Поганий сон
Поганий сон
Фото: Shutterstock

Читайте також:

За словами вчених, для перевірки ризику розвитку зазначеного захворювання у людини можна запитати про те, що вона бачить уві сні. Якщо цей метод використовувати постійно, то завдяки ньому можна завчасно зупинити появу інших симптомів Паркінсона (наприклад, тремор і загальмованість).

Важливість цього спостереження полягає у тому, що найголовніша проблема лікування цієї хвороби – рання діагностика. Так, переважно Паркінсон забирає 60% до 80% нейронів, що вивільняють дофамін, до того моменту, коли хворий звернеться до лікарів.

"Незважаючи на те, що рання діагностика хвороби Паркінсона неймовірно важлива, у нас дуже мало індикаторів ризику. Багато аналізів дуже дорогі або дають неточні результати", – розповів невролог із Бірмінгемського університету Абідемі Отайку.

Цікаво, що чоловіки з хворобою Паркінсона частіше бачать тривожні сни, ніж жінки, але науковці не знають, чому так відбувається. Загалом кошмари частіше відвідують жінок у ранньому віці, а чоловіків – після 65. Це може бути обумовлено віковими змінами в лобовій корі мозку у чоловіків.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як правильно спати в умовах війни, якщо немає восьми годин.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше