Чому коти так багато сплять – ТОП-7 причин

Господарі котів могли помічати, що їх домашні улюбленці дуже люблять спати. Однак, чи знали ви, що це може вказувати на певні проблеми зі здоров'ям 4-лапих?

"Дивогляд" із посиланням на Daily Paws розповість вам, чим може бути обумовлена така поведінка тварин.

Кіт веде нічний спосіб життя

Можливо, пухнастий просто вночі полює на уявних гризунів. Це недивно, бо раніше коти зазвичай вели нічний чи сутінковий спосіб життя. Тобто, така поведінка домашнього улюбленця може бути обумовлена впливом спадковості.

Заощадження сил

Так, більшість сучасних домашніх котів взагалі не полюють і "добувають" їжу завдяки господарям. Тим не менш, 4-лапий може все одно думати, що попереду його чекає полювання, а тому він намагається накопичити необхідну кількість енергії.

Не спить, а відпочиває

Якщо кіт лежить із закритими очами – можливо, це звичайний короткий перепочинок без міцного сну. Ви це можете помітити, якщо у тварини періодично рухаються хвіст або вуха. Подібне вказує на те, що вона слідкує за оточенням і завжди готова до непередбачуваних ситуацій.

Стрес

Якщо істота ховається та менш активна, ніж зазвичай, то це може свідчити про стрес. З останнім вона може якраз боротися завдяки великій кількості сну, а тому в разі виникнення підозр краще звернутися до ветеринара.

Здивований котик
Здивований котик
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Нудьга

Подібне властиве не лише 4-лапим, але також їхнім господарям. Втім, на щастя, з цим можна боротися завдяки різним предметам для котів. Наприклад, ви можете придбати іграшку чи звільнити полицю, де котик буде лазити та вивчати світ.

Дискомфорт або біль

У цьому випадку будуть симптоми, схожі на ті, що з'являються під час стресу – велика кількість сну, мала активність та бажання сховатися. Ця поведінка також може бути обумовлена захворюванням або проблемами, пов'язаними з надмірною вагою.

Можливо, не все так погано

Інколи люди думають, що їх коти мають спати стільки ж часу, як і вони самі. Однак, якщо у вашого домашнього улюбленця немає проблем, зазначених вище, то цілком можливо, що для його організму нормально довго спати. Тим не менш, якщо вас турбує режим сну кішки чи її стан, то найкраще звернутися до ветеринара.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені пояснили, чому коти перед смертю покидають дім.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше