Це не гепард: яка тварина найшвидша на Землі – вчені

У школі багато хто чув, що найбільшою швидкістю серед тварин володіє гепард. Однак, наша планета має мешканців, які можуть пересуватися у кілька разів швидше, ніж цей представник сімейства котячих.

Безумовно, в умовах суші гепард є найшвидшою твариною, яка може пересуватися зі швидкістю близько 103 км/год і легко обганяти інших істот. Інколи гепарди можуть взагалі набирати швидкість навіть до 113 км/год. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Читайте також: Які тварини вміють сміятися – вчені

"Поєднання довжини ніг, розміру м’язів і довгого кроку надає гепарду ідеальне тіло для бігу по суші", – розповів професор еволюційної біомеханіки Королівського ветеринарного коледжу в Лондоні Джон Гатчінсон.

У 2017 році науковці дослідили 474 наземних і морських видів тварин і встановили, що показники швидкості мають тісний зв'язок з розміром – перші зростають зі збільшенням другого. Звісно же, це працює лише до моменту досягнення оптимальних значень, бо за їх межами більша тварина стає повільнішою, бо потребує для прискорення у більшій кількості енергію.

Саме у гепарда оптимальні середні розміри для максимальних швидкостей, але він – лише найшвидший на суші на короткій дистанції, бо він не полює на високій швидкості та на великій відстані. Його переслідування здобичі скоріш полягає у прискоренні та швидкій маневровності, але ніяк не у довгій витривалості.

"Гепарди, як і більшість кішок, не є тваринами переслідування", – стверджує експерт.

Читайте також: Як зрозуміти поведінку котів: топ-25 цікавих фактів про домашніх улюбленців

Якщо уявити, що гепард буде змагатися у пробіжці на великій дистанції, то він може програти антилопі вилоріг, яка здатна розвивати швидкість до 97 км/год, а також довго бігти на швидкості 72 км/год.

Можна розширити критерії та побачити, що сапсан (хижий птах родини соколових) здатен пікірувати зі швидкість 322 км/год, що зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса. Також є версія, що вони можуть пірнати зі швидкістю 563 км/год, але це офіційно не підтверджено.

Втім, він не єдиний птах, який рухається швидше, ніж гепард, бо чорний стриж може пересуватися зі швидкістю до 111 км/год, а колючкохвостий стриж – 169 км/год.

"Досить багато літаючих птахів можуть рухатися швидше, ніж гепард", – розповів Гатчінсон.

Океан теж має швидких мешканців. Наприклад, чорний марлін вміє плавати зі швидкістю 129 км/год, риба-вітрильник – 109 км/год, а риба-меч – 97 км/год.

Чорний марлін
Чорний марлін
Фото: YouTube / CPGFA - Cairns Professional Gamefishing Assoc

Як ми бачимо, гепард навіть у своїй максимальній фізичній формі програв одразу сапсану, колючкохвостому стрижу та чорному марліну.

"Одна з причин цього полягає в тому, що швидкість більшості тварин була ретельно вивчена. Швидкості скакових коней, гепардів, грейхаундів і верблюдів детально досліджували і неодноразово вимірювали. Але що стосується інших тварин, то вчені проводили лише оцінки та спостереження, які надають недостатньо хороші та точні дані", – зазначив науковець.

Читайте також: Дивовижно: у США знайшли загадкову рибу-перевертня, яка вводила в оману вчених понад 100 років – фото й відео

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше