Учені розкрили секрет рослини, яка "не може померти" вже 3 тис років – фото

У пустелі Наміб, яка розташована на територіях африканських країн Ангола і Намібія, на рік випадає менше 5 см опадів, але тут є рослина, яка найдовше росте на нашій планеті, – вельвічія.

Процеси у її геномі дозволяють їй виживати протягом тисяч років,  попри жахливі умови пустелі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New York Times.

Мовою африкаанс рослина називається tweeblaarkanniedood, що перекладається як "два листки, які не можуть померти". Можна сказати, що так воно і є, бо у вельвічії ростуть протягом усього життя тільки два листки, і це триває ціле  тисячоліття.

"У більшості рослин листя виростає одразу і зупиняється в розвитку. А ця рослина може жити тисячі років і ніколи не перестає рости. Коли вона перестає рости, то вона вмирає", – розповів генетик рослин з Лондонського університету королеви Марії Ендрю Лейтч.

Читайте також: Учені оживили стародавню істоту після вічної мерзлоти – фото

 Вельвічія
Вельвічія
Фото: відкриті джерела

Є припущення, що деяким з найбільших рослин понад 3 тис років. Ця рослина постійно дивувала вчених, зокрема  Чарльза Дарвіна і ботаніка Фрідріха Вельвічія, на честь якого назвали рослину.

Вперше Вельвічій натрапив на рослину у 1859 році. Тоді "він нічого не міг зробити, крім як стати на коліна і дивитися на неї, щоб переконатися, що ця рослина не плід його уяви".

Журнал Nature Communications розмістив дослідження, де науковці розповіли про деякі секрети генетики, які обумовлюють унікальну форму Вельвічії, її довголіття та стійкість до умов навколишнього клімату. Зокрема, дослідники знайшли певні особливості генетики, які контролюють процеси росту та метаболізму клітин.

Читайте також: "Це не розіграш": у Тасманії сфотографували тварину, яку вважають вимерлою – фото й відео

Завдяки останнім рослина здатна існувати довго та не страждати від високих температур і відсутності води. За словами біолога рослин з Університету Джорджії Джима Лібенса-Мака, дослідження "дає нам підстави для кращого розуміння того, як вельвічія робить всі ці божевільні речі, які вона робить".

Учені стверджують, що з генома видно, що рослина перебуває у посушливому та бідному на поживні речовини кліматі. Також історія її генів цілком відповідає історії пустелі.

Читайте також: "Людина-дракон": знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше