Згадки древніх греків про жінок-воїнів не позбавлені сенсу
Вперше амазонок описав відомий давньогрецький поет Гомер ще у восьмому столітті до нашої ери. Вчені вважали, що згадка про них мала виключно фантазійний характер. Однак, нещодавні знахідки стародавніх жіночих скелетів, похоронених в могилах воїнів, можуть змінити цю думку. Про це повідомляє Live Science.
Археологам вдалося ідентифікувати приблизно 300 останків жінок-войовниць, котрі поховані з їх кіньми і зброєю. Цікаво, що у деяких з них є справжні бойові поранення.
"Завдяки археології ми тепер знаємо, що міфи про амазонок, що колись вважалися вигадкою, містять точні відомості про жінок степових кочівників, які були історичними аналогами міфічних амазонок", – розповів Едрієнн Майор, яка є науковим співробітником Стенфордського університету.
Є думка щодо цих кочових войовниць, згідно якої вони входили в древню групу племен скіфів, які були майстрами в стрільбі з луку, а також чудово вміли їздити верхи. Окрім цього, вони вживали нерозбавлене вино, що їх суттєво відрізняє від древніх греків, а також кисле молоко кобил і курили коноплю.
Вони жили приблизно з 700 року до н.е. до 500 року н.е. на величезних територіях євразійських степів, що тягнулися від Чорного моря до Китаю.
Завдяки різноманітності в суспільстві скіфів в полюваннях і битвах брали участь як чоловіки, так і жінки. Це пояснюється тим, що невелика група, рух якої пролягає через степи, де їй постійно загрожують вороги, вимушено користувалася будь-якою доступною силою.
Нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Ватикані виявили гробниці, що датовані епохою правління Цезаря.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!