Цвях, яким розіп'яли Ісуса

Учені заявили, що знайшли цвях, яким було розіп'ято Ісуса Христа – фото

Technet.cz

В ієрархії католицької церкви вже звернули увагу на знахідку

Чеські учені заявили про революційну знахідку. У середньовічному монастирі у місті Мілевсько, що на півдні Чехії, археологи знайшли частину цвяха, яким було розіп’ято Ісуса Христа. Про це повідомляє  iDNES.cz.

Учені створили цифрову 3D-модель церкви Святого Джайлза і побачили таємний коридор, завдовжки 6 метрів. Після ретельного вивчення приміщення там знайшли закриту невелику порожнину, із якої витягли залишки старої скрині.

Ця скриня була прикрашена золотом і сріблом, а на її покришці виявилася масивна золота пластина з хрестом і буквами "JR" — абревіатура від латинського Jesus Rex ("Ісус Цар").

У скрині знайшли шматок залізного цвяха завдовжки 6 см, а на ньому — вигнутий золотий хрест.

Люди, які заховали цей цвях, найімовірніше були переконані, що він був одним із тих, якими насправді розіп’яли Ісуса.

Археологи переконані, що це надзвичайно важливе відкриття. В ієрархії католицької церкви вже теж звернули увагу на цю знахідку.

Романська церква Святого Джайлза була побудована в останній третині ХІІ століття і перебудована в готичному стилі в ХV столітті. Порожнина зі знахідкою розташована в оригінальній романській частині стіни, і датування деревини свідчить про те, що деревина модрини, якій було 6-7 століть, могла бути балкою, якою вони запечатали порожнину, що відкривалась із приміщення склепіння на той час.

Нагадаємо, нещодавно британський археолог заявив, що знайшов будинок, у якому Ісус провів своє дитинство.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ