Жертви виверження вулкану в Помпеях

Жахлива смерть: у Помпеях знайшли тіла двох чоловіків, які застигли навіки – фото

Pompeii - Parco Archeologico

Сліди смертних мук залишалися закарбованими у попелі протягом двох тисяч років

Під час розкопок у знаменитому італійському місті Помпеї археологи знайшли тіла двох чоловіків, які стали жертвами виверження вулкану майже 2 тисячі років тому. Про це повідомляється на сторінці Facebook Археологічного парку Помпеї.

Одному із чоловіків, за оцінками вчених, було від 30 до 40 років, іншому — від 18 до 23. Старший, скоріш за все, був вельможею. У нього на шиї знайшли рештки теплого вовняного плаща.

Деформація хребців молодшого чоловіка вказує на те, що він займався важкою фізичною працею і був рабом.

Обидва чоловіки, судячи з усього, шукали прихистку, щоб заховатися від жахливих наслідків виверження Везувія у 79 році нашої ери. Стиснуті руки та ноги жертв свідчать про те, що вони померли від теплового удару.

Раніше на цій же віллі були знайдені скам’янілі рештки трьох запряжених коней.

Попередні дослідження вказують, що внаслідок виверження вулкану через десятки кілометрів пройшов піропластичний потік з температурою щонайменше 250 градусів Цельсія. Це означало миттєву смерть усіх, хто опинився на його шляху, навіть якщо люди були сховані у будівлях.

Нагадаємо, 16 листопада на італійському острові сталося виверження вулкану, в результаті якого був зафіксований викид високої хмари і "дощ" з попелу, який осів на території прилеглих населених пунктів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ