10 найцікавіших фактів, які привідкриють для вас загадковий світ Древнього Єгипту

Здавалося б, ми багато знаємо про Стародавній Єгипет із фільмів і книжок. Але насправді ця неймовірна цивілізація має багато таємниць, які можуть вас вразити.

Археологи постійно знаходять цінні артефакти, які відкривають нові подробиці про багатовікову культуру єгиптян. "Дивогляд" зібрав для вас найцікавіші факти про країну пірамід і фараонів, про які мало хто чув.

Ще з часу відкриття знаменитої гробниці Тутанхамона у 1922 році світ постійно зачаровується світом Древнього Єгипту. Мова, звичайно, про мумії, піраміди, богиню-кішку, красиві статуї і дивовижну архітектуру.

Світ Стародавнього Єгипту проіснував доволі довго. Навіть значно більше, ніж багато інших цивілізації минулих часів. Уже тоді, в епоху, коли наука перебувала в зародковому стані, древнім єгиптянам вдалося зробити стільки відкриттів, що вчені досі розводять руками, не розуміючи, як таке взагалі можливо.

Отже, пропонуємо вашій увазі топ-10 цікавих фактів про Стародавній Єгипет:

  • У Стародавньому Єгипті макіяж робили не тільки жінки, а й чоловіки. Фарба для очей була, як правило, зеленою (виготовлялася з міді) або чорною (зі свинцю). Єгиптяни вірили, що макіяж має цілющі властивості. Спочатку його використовували як захист від сонячних променів і лише потім як прикрасу.
  • Діти взагалі не носили ніякого одягу до настання підліткового віку. Теплий клімат робив одяг непотрібним. Дорослі чоловіки ходили у спідницях, а жінки – в сукнях.
  • Багаті єгиптяни носили перуки. Решта єгиптян мала довге волосся, іноді його заплітали в коси. Дітям до 12 років голови голили, залишаючи одну-єдину косу. Так робили для того, щоб у них не заводилися воші.
  • Древні єгиптяни вірили, що Земля пласка і кругла, а Ніл тече через її центр.
  • Перша піраміда (піраміда фараона Джосера, побудована близько 2600 року до н.е.) спочатку була обнесена муром заввишки 10 метрів. У стіні було 15 дверей, з яких відкривалася лише одна.

  • Рамзес Великий був одним з найвідоміших фараонів Древнього Єгипту. Він офіційно мав вісім дружин і близько 100 наложниць. Помер у 90 років, тому цілі покоління єгиптян вірили, що фараон безсмертний.
  • У єгиптян було безліч складних ігор із кубиками, в які вони любили гратися зі своїми друзями. Це була їхня улюблена форма розваг. Три знамениті гри, які поширилися по всьому Стародавньому Єгипту, були "Мехен", "Собаки і шакали" (дещо схожі на шахи і шашки) і "Сені", яка вважалася найпопулярнішою грою. Єгиптян ховали разом з їхніми іграми, щоб їм було чим зайнятися в загробному житті.
  • Єгиптяни тримали велику кількість свійських і диких тварин удома. Серед них собаки, леви, бабуїни, мавпи, леопарди, ібіси і, звичайно ж, кішки. Вважалося, що тварини були втіленням богів. Свійські тварини були надзвичайно важливі для єгипетських сімей, і їх часто муміфікували після їхньої смерті.

  • Єгипетські лікарі були висококваліфікованими і мали великі передові знання про те, як працює людський організм. Уже в 450 році до нашої ери в Єгипті були зубні лікарі, оптометристи, кардіологи, проктологи та інші фахівці.
  • Єгиптянки мали ті самі юридичні права, що і чоловіки. Вони зазвичай займалися домашнім господарством з огляду на їхні традиції, але закони наділяли їх рівноправ'ям.

Нагадаємо, у вересні археологи знайшли у стародавньому єгипетському некрополі Саккара підземну схованку, у якій було 13 дерев’яних трун віком 2,5 тисячі років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше