Муміфікована кішка, ілюстративне фото

Мумії котів, жуків-скарабеїв і саркофаги для кобр: в Єгипті археологи наблизилися до історичного відкриття

Depositphotos

Більш як 200 мумій кішок, а також їх позолочені статуї і бронзова скульптура їхньої покровительки Бастет – богині радості, краси та родючості

У Єгипті археологи виявили сім гробниць, у яких знайшли дві сотні мумій кішок та інших тварин, а також дерев'яні скульптури звірів і птахів. Про це пише "Новое время".

Генеральний секретар Вищої ради із старовини Єгипту Мустафа Вазирі розповів, що серед знахідок є колекція муміфікованих жуків-скарабеїв. За його словами, виявлення мумій таких жуків є рідкісним відкриттям.

Повідомляється, що команда єгипетських археологів зробила відкриття в комплексі пірамід у Саккарі, на південь від Каїра, де вчені ведуть розкопки із квітня 2018 року.

Оазис Саккара колись був кладовищем. У ті часи жуки-скарабеї вважалися священними і, можливо, символізували бога сонця Ра.

Жук-скарабей, Єгипет
Жук-скарабей, Єгипет
Фото: Depositphotos

Мустафа Вазирі каже, що "вчені ще мають оцінити всю значущість цієї знахідки: навіть у зарубіжних музеях раніше не чули про мумії скарабеїв, і цей культ ілюструвався амулетами або статуетками".

Вчені припускають, що там проводилися ритуальні поховання кішок на честь Баст, або Бастет, – давньоєгипетської богині радості, веселощів, краси, любові й родючості. На кладовищі було знайдено більш як 200 мумій кішок, а також їх позолочені статуї та бронзову скульптуру їхньої покровительки.

Зазначається, що також були виявлені забарвлені саркофаги для кобр і крокодилів. Крім того, у могилах містилися амулети, інструменти, мотузки і понад 100 дрібних дерев'яних статуй тварин. Серед них були статуї лева, корови і сокола.

Археологи планують продовжити розкопки в районі Саккара. Вони знайшли двері, що ведуть у ще одне поховання. Відкрити його збираються найближчими тижнями.

На думку вчених, ця запечатана гробниця належить до П'ятої династії Стародавнього Царства. Зазначається, що дверях немає пошкоджень, тобто вміст гробниці не було розграбовано.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що на Херсонщині археологи розкопали стародавнє поховання воїна з племені сарматів. Це народ, який складався з кочових іракомовних племен кінця Ранньої залізної доби. Вони жили на більшій частині півдня України.

Також дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ