Стародавнє поховання у Єгипті

У Єгипті знайшли таємничі стародавні могили

Ministry of Tourism and Antiquities وزارة السياحة والآثار / Facebook

На деяких із них навіть збереглися залишки фарби

Археологи виявили у стародавньому єгипетському некрополі Саккара підземну схованку, у якій було 13 дерев’яних трун віком 2,5 тисячі років. Про це пише Science Alert.

Цікаво, що таємниче заховання знаходиться у шахті на глибині 11 метрів під землею. Усі труни запечатані і добре збереглися. На деяких із них навіть збереглися залишки фарби. Швидше за все у них досі зберігаються тіла померлих.

Учені також знайшли ще три запечатані ніші у шахті, де можуть знаходитися інші труни.

Саккара служила некрополем Мемфіса, столиці стародавнього Єгипту. Жителі царства ховали тут померлих протягом близько трьох тисяч років. При чому, не лише знатних і високопоставлених чиновників, а й людей з робітничого класу.

Однак за тисячоліття було розграбовано безліч могил. Тому дослідники сподіваються, що зможуть знайти у незайманих похованнях начиння і решток, які могли б розширити знання про древньоєгипетські похоронні звичаї.

Нагадаємо, торік влада Єгипту відкрила для туристів дві стародавні гробниці Луксора, яким більше 3,5 тисяч років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ