Tiktaalik roseae

Як крокодил: експерти показали, як виглядала риба, що жила 380 млн років тому – фото

Shutterstock

Люди отримали певну навичку саме від таких створінь

Учені із університету Чикаго відтворили вигляд риби Tiktaalik roseae, яка жила 380 млн років тому. Це вдалося завдяки викопаним на острові Елсмір (Канада) останкам морської тварини, повідомляє Daily Mail.

Експерти вивчили залишки морського мешканця і виявили, що він був здатен жувати і смоктати свою жертву. Цікаво, що деякі сучасні тварини кусають і жують під час їжі саме завдяки водним мешканцям.

Від них цю навичку адаптували наземні нащадки. Завдяки цьому еволюція на нашій планеті пішла іншим шляхом, що безпосередньо стосується нас. Людські маленькі зуби вказують саме на вживання сирого м’яса.

Tiktaalik roseae
Tiktaalik roseae
Фото: University of Chicago

У знайденої риби був плоский череп, який має схожість з алігатором. За словами старшого автора і професора Ніла Шубіна, ця тварина в процесі розвитку могла перейти "від життя у воді до життя на суші". Розмір риби приблизно досягав 3 метрів.

Є думка, що примітивні риби і перші чотириногі, які колонізували землю, почали схрещуватися, внаслідок чого вийшов Tiktaalik roseae. Теорія обумовлена тим, що ця риба мала лопатеві плавники, які дозволяли виживати як у воді, так і на суші. 

Tiktaalik roseae
Tiktaalik roseae
Фото: University of Chicago

Також Tiktaalik roseae мав гострі зуби, завдяки чому він полював на мілководді. Комп’ютерна томографія дозволила встановити, що метод споживання їжі цієї риби нагадував той, який ми спостерігаємо у алігаторів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли свідчення можливого схрещення неандертальців і homo sapiens.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ